Q Club

МЕА: енергетичний прорив США

Уповільнення глобальної економіки та наслідки урагану Сенді вдарять по попиту на нафту. Про це попереджають в Міжнародному Енергетичному Агентстві. Там понизили прогноз попиту на сировину у 4 кварталі до 90 млн барелів на день. В агентстві також переглянули річний прогноз споживання.

Довгострокові прогнози МЕА не менш цікаві. Експерти передрікають Америці енергетичний прорив. Так згідно з останнім прогнозом до 2020р. США стануть світовим лідером з видобутку нафти, до 2030р. країна експортуватиме сировину, а до 2035р. – стане абсолютно самодостатньою в енергетиці. Наразі імпорт покриває 20% потреб США.

Експерти звертають увагу на геополітичний аспект : “США дійсно зможуть приділяти менше уваги і навіть платити менше за захист поставок з Близького Сходу. Тоді Америка цілком може сказати Китаю та іншим країнам: гей! Це ви тепер великі споживачі, тому ви й маєте втрутитися і зробити свою справу.”

Коли США стануть самодостатніми, світова енергетична картина зміниться. За даними МЕА, до 2035р. незамінною стане відновлювальна енергетика. За 20 років третину всієї електроенергії вироблятимуть саме альтернативні джерела.

За матеріалами: «Euronews»

Теги