Q Club

Мінекології подало багатомільйонний позов на компанію Ставицького

Міністерство екології вимагає відшкодувати державі 45 млн гривень за неправомірне відчуження у компанії «Надра України» часткою в Сахалінському газовому родовищі.
Про це у четвер, 18 червня, заявив глава міністерства Ігор Шевченко на брифінгу, передає УНІАН.
«По частинах ми подали позов (до „Голден Деррік“ — ред), здається, на 45 млн гривень, про відшкодування шкоди, яка завдана державі», — сказав Шевченко.
При цьому він зазначив, що всі три частки в родовищі, які раніше були відчужені «Голден Деррік», через суди повернуті у власність «Надра України».
Міністр повідомив, що держава забрала у «Голден Деррік» 19 ліцензій на видобуток нафти і газу, при цьому він зазначив, що повернення ще однієї ліцензії державі відтягує Вищий адміністративний суд.
«На жаль, у середу (17 червня) Вищий адміністративний суд відклав слухання у цій справі. Напевно, якісь сили впливають на це, тому що справа досить просте і апеляційний суд там все чітко розписав», — сказав Шевченко.
За його словами, наступне засідання суду у цій справі відбудеться 1 липня.
Як повідомлялося, компанія «Надра України» через суди повернула у свою власність всі часткові участі в Сахалінському газовому родовищі (Харківська обл.), які в період 2010—2013 років були неправомірно відчужені на користь компанії «Голден Деррік».
Нагадаємо, у 2012—2013 роках колишнім керівництвом НАК «Надра України» були продані фірмі «Голден Деррік» за трохи більше 20 мільйонів гривень частки відразу в трьох об’єднаннях, які видобувають газ на одному з найбільших газовому родовищ України — Сахалінському.
Завдяки цьому, за даними НАК «Надра України», лише за два роки «Голден Деррік» змогла заробити близько 120 мільйонів гривень.
Контроль над «Голден Деррік», через кіпрську «Хартлог Лімітед», здійснюють екс-міністри уряду Миколи Азарова — Едуард Ставицький та Микола Присяжнюк, а також колишній народний депутат від Партії регіонів Юрій Іванющенко.

За матеріалами УНІАН.

Теги