Q Club

На Житомирщині використовують альтернативні джерела енергії

Технічне переоснащення системи зовнішнього освітлення шляхом встановлення автоматичних вуличних світлодіодних світильників на сонячних батареях відбулося в м. Коростень за ініціативою Коростенської міської ради за участі громади та підприємців міста та за фінансової та технічної підтримки проекту GIZ «Енергоефективність у громадах».

Отож сім комплектів світлодіодних світильників, встановлених в мікрорайонах міста біля пішохідних переходів, сприятимуть зниженню ризику виникнення дорожньо-транспортних пригод, вважають ініціатори проекту.

Реалізація даного проекту дала можливість розширити вже існуючу систему освітлення, покращити естетичний вигляд вулиць, повідомляється на сайті Коростенської міської ради. Водночас, це і добра нагода для популяризації використання альтернативних джерел енергії та покращення екологічної ситуації.

Знайшли спосіб для використання енергії сонця і у місті Малині. Як повідомляє прес-центр управління охорони здоров’я Житомирської ОДА, на даху будівлі Малинського міськрайТМО встановлено сонячний колектор. За словами головного лікаря закладу Валентини Швидун, реалізація цього проекту відбулася завдяки програмі ООН «Малі екологічні гранти в Україні» та екологічній організації «Малин ЕкоФест».

Вартість проекту становить близько 40 тисяч доларів. Завдяки колектору вдалося забезпечили гарячою водою хірургічне, терапевтичне, гінекологічне, пологове відділення та операційний блок. Потужність сонячного колектора – 800 літрів на добу при температурі води 65 градусів.

За словами постійного представника ООН в Україні Ніла Вокера, який взяв участь у презентації сонячного колектора, у Малині зроблено своєрідний крок до енергетичної незалежності. Адже Україна має замістити велику частку своїх енергетичних потреб саме альтернативними видами палива.

Оксана Климчук, Житомирська область

http://www.day.kiev.ua

Теги