Q Club

«Нафтогаз» може недорахуватися 5,6 млрд грн за поставку 780 млн куб. м газу для побутових споживачів без лічильників

«Нафтогаз України» може недорахуватися 5,6 млрд грн за поставку 780 млн куб. м газу для побутових споживачів без лічильників. Це випливає з постанови Кабміну №237 від 29.04.2015, згідно з якою, з 6 травня норми споживання газу були зменшені у два рази.
Дане рішення уряду, згідно з розрахунковими даними , призведе до того, що населення до кінця року споживе, але не сплатить 780 млн куб. м газу. Враховуючи вартість газу, затверджену НКРЕКП для населення в розмірі 7,188 грн за 1 куб. м, фінансові втрати складуть 5,6 млрд грн.
Та норма, яка запропонована зараз, — вона менша, ніж споживання більшості людей. Відповідно немає сенсу користуватися лічильником. Платити за нормою — це банально дешевше”, — заявив глава «Нафтогазу» Андрій Коболєв в ефірі одного з телеканалів.
Нагадаємо, постанова Кабміну про зменшення норм була прийнята за ініціативою голови НКРЕКП Дмитра Вовка, який у своєму листі до уряду запропонував знизити норми газу вдвічі, аргументуючи це «численними зверненнями від побутових споживачів газу».
В результаті, до узгодженого з МВФ та іншими міжнародними кредиторами дефіциту «Нафтогазу» в обсязі 61,9 млрд грн додасться ще 5,6 млрд грн.
Обсяг спожитого, але не сплаченого споживачами газу, після зниження норм споживання газу — 1 жовтня 2014 року і 6 травня 2015 року

Теги