Q Club

«Нафтогаз» назвав претензії «Газпрому» неправомірними

Правомірність претензій «Газпрому» визначить суд.

НАК «Нафтогаз України» вважає положення «бери або плати» у вигляді, викладеному в контракті з ВАТ «Газпром», неринковим, неправомірним та недійсним. Про це йдеться в повідомленні прес-служби «Нафтогаз України».

Так, повідомляється, що «Нафтогаз» заперечує застосування цього положення в арбітражному провадженні за участю «Нафтогазу» і «Газпрому», розгляд цього провадження здійснюється судом при Арбітражному інституті Торговельної палати Стокгольма.

Важливо
Грип 2016: динаміка епідеміологічної ситуації в Україні
«Таким чином, правомірність претензій „Газпрому“, заснованих на положенні „бери або плати“, визначить суд», — йдеться в повідомленні.

Наголошується, що на сьогодні загальна сума грошових вимог, заявлених «Газпромом» у позові з посиланням на положення «бери або плати», становить 26,7 млрд дол. і стосується періоду з 2012 по 2014 рік.

Крім того, «Газпром» запропонував «Нафтогазу» сплатити 2,5 млрд дол. за третій квартал 2015 року з посиланням на це положення.

Нагадаємо, ПАТ «Газпром» сьогодні, 19 січня направив НАК «Нафтогаз України» рахунок на оплату газу, виділеного українською компанією в 3 кварталі 2015 року за умовою «бери або плати».

www.rbc.ua

Теги