Q Club

«Нафтогаз» збирається повернути «Газпрому» «зайвий» платіж за транзит газу

У «Газпрому» і «Нафтогазу» нова суперечка — російський монополіст хоче платити більше за транзит свого газу через Україну, НАК приймати російські гроші відмовляється. В основі суперечки — все та сама причина: одностороннє підвищення РФ ціни на газ для України.
НАК «Нафтогаз України» має намір повернути російському «Газпрому» додатковий платіж за транзит газу. Про це повідомили в прес-службі українського держхолдингу в четвер, 21 серпня.
«Нафтогаз України» вважає цей платіж помилковим, питання вивчають, компанія планує повернути кошти назад «Газпрому», — сказав представник НАК.
Раніше вдень офіційний представник «Газпрому» заявив, що через те, що російський монополіст в односторонньому порядку підвищив ціну на газ для України, «Газпром» вважає, що відповідно підвищилися і прив'язані до неї ставки транзиту.
Таким чином, вважають у «Газпромі», передоплата за транзит російського газу через Україну закінчилася в липні (а не до січня 2015 року, як було сплачено раніше «авансом»). У зв'язку з чим «Газпром» з липня почав перераховувати поточні платежі «Нафтогазу» «живими» грошима.
“Авансові платежі «Газпрому» «Нафтогазу України» у 2012—2013 роках забезпечили оплату послуг з транзиту російського газу по території України до середини 2014 року, частково включаючи липень. Незважаючи на наявну гігантську заборгованість «Нафтогазу України» перед «Газпромом» за поставлений природний газ, відсутність оформлених актів здачі-прийому послуг з транзиту газу і відповідних рахунків-фактур, «Газпром», керуючись принципом обов'язковості виконання взятих на себе контрактних зобов'язань, як надійний постачальник і партнер зробив додатковий платіж у рахунок сплати за транзит в липні на адресу «Нафтогазу України», — заявив представник російської компанії Сергій Купріянов.
Сума доплати за транзит в липні склала $ 10,54 млн.
Україна ж, як відомо, у свою чергу, не визнає правомірним підвищення «Газпромом» ціни на газ зі сторони, відповідно і не підвищує транзитні ставки для «Газпрому».

За матеріалами: ZN.UA/Интерфакс-Украина

Теги