Q Club

Нафтотрейдерам рекомендували знизити ціни на паливо в Україні

На 15-20 коп. за літр до кінця вересня

Секретаріат експертно-аналітичної групи (ЕАГ) з регулювання ринку нафтопродуктів при Кабінеті міністрів України звернувся до всіх учасників групи з рекомендацією знизити ціни на паливо у зв'язку з рекордним падінням світових котирувань нафти. Про це розповіло джерело в Міненерго.

Як пише Коммерсант-Україна в матеріалі «Бензин тримає не то слово», цю інформацію підтвердив і один з учасників групи, зазначивши, що нафтовикам рекомендували знизити вартість палива на заправках на 15-20 коп. за літр до кінця вересня.

Консалтингова компанія UPECO, чиї представники входять до складу ЕАГ, розповсюдила прес-реліз, в якому вказала, що через обвал котирувань на світових ринках вже в третій декаді вересня варто чекати зниження оптових цін на бензини і дизельне паливо на 300-500 грн. / т, що призведе до падіння цін і в роздробі.

За даними UPECO, трейдери будуть розпродавати накопичені запаси, щоб купити дешевші партії нафтопродуктів. В UPECO прогнозують, що якщо ціни на світовому ринку продовжать падіння або навіть залишаться на нинішньому рівні, то вже на початку жовтня споживачам варто очікувати зниження роздрібної ціни на 5-15 коп. за літр.

Втім, учасники ринку сумніваються в тому, що роздрібні ціни на нафтопродукти найближчим часом знизяться. «Імпортери нафтопродуктів будуть орієнтуватися на граничні ціни, встановлені раніше ЕАГ, і навряд чи стануть їх знижувати, — кажуть експерти. — А вітчизняні виробники і так не підвищували ціни, але українського бензину на ринку дуже мало, і він не впливає на загальну кон'юнктуру» .

10 вересня експертно-аналітична група при КМ України прийняла рішення про збереження граничних цін на паливо як мінімум до початку листопада: Аі-95 повинен коштувати не дорожче 11,20 грн. за літр, а дизпаливо — не більше 10,18 грн. за літр.

За матеріалами: «КоммерсантЪ-Украина»

Теги