Q Club

Найбільша сонячна ферма на Південній півкулі з'явиться в Австралії

Австралія відома великими відкритими просторами, які цілий рік заливає сонячне світло. Іншими словами, Зелений континент є ідеальним місцем для зведення великих сонячних електростанцій. Але великі запаси вугілля, нафти і природного газу сповільнюють процес переходу країни з викопного палива на альтернативну енергетику. Проте, позитивні зрушення є. Нещодавно стало відомо про початок робіт над двома великими геліоелектростанціями, одна з яких стане найбільшою сонячної фермою на Південній півкулі.

Австралійці хочуть побудувати сонячну ферму потужністю в 53 МВт в Брокен Хілл і ще одну геліоелектростанцію потужністю в 102 МВт в Найнгані. Обидва об'єкти будуть розташовані в штаті Новий Південний Уельс. Площа сонячної ферми в Брокен Хілл складе 200 гектарів (125 га будуть зайняті безпосередньо сонячними батареями), в той час як сукупна площа об'єкта в Найнгані складе 460 га (сонячні батареї будуть розміщені на ділянці в 250 га). Тим не менш, обидві геліоелектростанції меркнуть порівняно з Agua Caliente Solar Project. Ця сонячна ферма в даний час будується в штаті Арізона (США). Її встановлена ​​потужність складе 397 МВт. Причому будівництво буде завершено вже в 2014 році.

Але повернемося до Зеленого континенту. Електростанції в Найнгані і Брокен Хілл будуть генерувати близько 360 ГВт * год електроенергії на рік. Цього достатньо для задоволення потреб більш ніж 50 000 домогосподарств з Нового Південного Уельсу — якщо вірити розрахункам фахівців з компанії AGL Energy. Ця компанія буде керувати проектами спільно з Австралійським агентством з відновлюваної енергетики (Australian Renewable Energy Agency; ARENA) і адміністрацією штату Новий Південний Уельс. Будівництвом об'єктів займеться First Solar, чиї тонкоплівкові фотоелектричні панелі будуть використовуватися на обох сонячних фермах. Організація ARENA і адміністрація Нового Південного Уельсу зобов'язалися вкласти в проект $ 149 млн. і $ 58 млн., відповідно. Загальна кошторисна вартість обох проектів буде дорівнює $ 403 млн. Роботи в Найнгані повинні початися в січні 2014 року. Введення сонячної ферми в експлуатацію намічене на середину 2015 року. Будівництво електростанції в Брокен Хілл має розпочатися в липні 2014 року і завершитися в листопаді наступного року.

Зазначимо, що за підсумками 2012 року в усьому світі було встановлено 31.1 ГВт нових генеруючих потужностей на базі сонячних панелей — це абсолютний рекорд. У результаті сукупна потужність працюючих у всьому світі сонячних батарей перевищила 100 гігават. Доступних генеруючих потужностей достатньо для задоволення побутових потреб в електроенергії майже 70 мільйонів чоловік (якщо орієнтуватися на дані з Європи за середньорічним споживанню електрики з розрахунку на одну людину). Примітно, що в той час як виробництво сонячних батарей тепер концентрується в Китаї, число країн, де встановлюються такі системи, швидко зростає. Так, у 2006 році лише небагато країн молі похвалитися генеруючими потужностями на базі сонячних батарей в 100 мегават або більше. Зараз таких країн 30. Якщо вірити прогнозу Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), до 2018 року цей показник зросте більш ніж у два рази.

За матеріалами: «Gizmag, TreeHugger і МЕА»

Теги