Q Club

Німеччина зможе здійснити революцію в енергетиці тільки за допомогою сусідів — Еттінгер

Комісар ЄС з питань енергетики Гюнтер Еттінгер розказав в інтерв’ю німецькому виданню Spiegel про свою думку щодо планів Німеччини з переходу на відновлювані джерела енергії.

«Кожна країна-член ЄС сама може вирішувати щодо енергетичного балансу, проте багато партнерів занепокоєні, коли така велика країна як Німеччина змінює курс без консультацій з іншими. І також правда те, що Німеччина не зможе здійснити такий розворот в енергетиці без своїх сусідів», вважає Гюнтер Еттінгер.

«Енергетична революція можлива тільки тому, що Німеччина пов’язана мережею з країнами-сусідами. Вони забирають у нас надлишкову електрику, коли ми генеруємо занадто багато, або постачають, коли нам її бракує», додав він.

Єврокомісар зазначив, що справжнім випробуванням для Німеччини, яка вже зупинила вісім реакторів, буде консервація дев’яти великих АЕС, які все ще знаходяться в експлуатації. «В цьому процесі, я очікую, що уряд Німеччини тісно координувати свої дії з Європейським Союзом та країнами-сусідами. Він не повинен робити це один», заявив Гюнтер Еттінгер.

За матеріалами: «Spiegel»

Теги