Q Club

Перший Польсько-Український форум відновлюваної енергетики

 17 травня 2012 р. у Києві відбувся І Польсько-Український форум відновлюваної енергетики. Організаторами заходу були Товариство відновлюваної енергії (Варшава), Українсько-польська економічна палата, Київський міжнародний енергетичний клуб «Q-club» та Рада підприємців при КМУ.

Одним з найбільш перспективних шляхів диверсифікації джерел енергозабезпечення країни є забезпечення розвитку відновлювальної енергетики, зокрема вітро- , гідро- , та біоенергетики, сонячної, геотермальної енергетики. В Україні є значний потенціал основних видів відновлюваних джерел енергії, але на даний час вони становлять досить незначну частку в загальному енергобалансі держави. Загальний річний технічно досяжний енергетичний потенціал відновлюваних джерел енергії становить близько 98 млн. тонн умовного палива.

У Польщі ж зростаюча частка зеленої енергетики в загальному виробництві енергії є невід’ємною частиною реалізації найголовніших завдань енергетичної політики держави.

Саме тому, Форум ставив на меті провести змістовну й конкретну дискусію щодо співпраці з питань розвитку української та польської відновлюваної енергетики, вказати на кращі практики ринків Польщі та країн ЄС, визначити моделі співпраці енергетичних фірм з регіонами, а також представити приклади активних рішень щодо інвестицій у регіони та вигоди, які отримають вони з інвестицій у відновлювану енергетику.

І Польсько-Український форум відновлюваної енергетики став місцем зустрічі представників з регіонів, енергетичних підприємств, представників державної влади та громадянського суспільства. Захід дав справжній поштовх до створення платформи для обміну досвідом та знаннями між підприємствами України і Польщі.

Великий потенціал розвитку застосування біомасових технологій, а також можливостей використання вітряної енергії, з урахуванням великого прогресу фотовольтанічних технологій є підставою для того, щоб Україна і Польща стали лідерами серед виробництва зеленої енергії в Європі. У Польщі було запущено механізми, які мають заохотити потенційних інвесторів і виробників відновлюваної енергії. Спільна діяльність України та Польщі щодо цих питань може принести конкретні досягнення для обох сторін та наблизити Україну до ЄС.

Теги