Q Club

PGNiG сподівається отримати знижку на газ від «Газпрому» більше 10%

Польський енергетичний концерн PGNiG планує домогтися від «Газпрому» зниження ціни на газ більш ніж на 10%. Про це повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на голову компанії Маріуша Завішу.  
Він заявив, що в 2012 році «Газпром» знизив ціни для польської компанії на 10%. PGNiG сподівається, що на нових переговорах «Газпром» знизить ціну більш істотно.  
Як повідомлялося, польська компанія планує почати переговори з «Газпромом» в листопаді про перегляд цін на газ і еластичності поставок.  
В даний час Польща купує газ за принципом «бери або плати».
Згідно з умовами договору з російською стороною, в листопаді відкривається так зване переговорний вікно, яке дозволяє переглядати положення угоди.  
Польща аргументує свою позицію тим, що своєчасно і в повному обсязі оплачує поставки газу, а також має намір збільшити майбутні обсяги поставок.  
Раніше ІТАР-ТАСС з посиланням на джерело повідомляв, що в даний час ведеться будівництво СПГ-терміналу в Свиноуйсці, але його запуск відкладений з літа 2014 року на 2015 рік.   При цьому джерело зазначав, що перші два танкери з СПГ мають прибути з Катару вже восени 2014 року.  
Проте можливості прийняти цей газ у Польщі не буде, в такому випадку вона зобов'язана буде платити неустойку за умовою контракту take-or-pay («бери-або-плати») з Qatargas.  
За словами співрозмовника ІТАР-ТАСС, вартість катарського газу для Польщі становить близько $ 700 за 1 тис. куб. м. Співрозмовник не уточнив обсяги перших поставок.  
Європейські покупці газу «Газпрому» раз на два роки мають можливість проводити переговори з постачальником про зниження цін на газ.  
За даними Фонду національної енергетичної безпеки (ФНЕБ), Польща менше інших європейських країн може постраждати в разі порушення транзиту газу через територію України.  
Польща імпортує 30% газу з Росії і має альтернативні джерела поставок за рахунок введення в дію в середині 2000-х років газопроводів Ямал — Європа і «Блакитний потік».  

За матеріалами ІТАР-ТАСС

http://itar-tass.com/ekonomika

Теги