Q Club

«Північний потік-2» несе загрози енергетичній безпеці Євросоюзу — віце-президент ЄК

Шефчович зазначив, що наземна частина «Північного потоку-2», незалежно від його маршруту на території ЄС, повинна належним чином виконувати норми третього енергопакету.

Віце-президент Європейської комісії з питань Енергетичного союзу Марош Шефчович заявляє, що газотранспортний проект «Північний потік-2» не відповідає ні стратегії енергетичної безпеки Європейського Союзу, ні стратегії безпеки постачання газу.

Відповідну заяву Шефчович зробив у середу в Брюсселі в Європейському парламенті під час конференції, присвяченої питанню «Північного потоку-2».

«Диверсифікація джерел енергії, постачальників і шляхів має вирішальне значення для забезпечення безпечних та стабільних поставок на європейські підприємства. „Північний потік-2“ так, як він виглядає зараз, не відповідає цим умовам. Що стосується безпеки поставок, „Північний потік-2“ може призвести до зменшення газотранспортних коридорів з трьох до, як мінімум, двох — це відмова від маршруту через Україну. Також маршрут «Ямал» через Польщу може опинитися під загрозою. Таке скорочення маршрутів не поліпшить безпеку поставок», — заявив він.

Шефчович зазначив, що ЄК взяла до відома плани з побудови «Північного потоку-2». «Якщо він буде побудований, він має повністю відповідати, як і будь-який інший інфраструктурний проект, діючому законодавству ЄС, у тому числі, з енергетики та навколишнього середовища», — наголосив віце-президент.

«Будівництво такого важливого інфраструктурного проекту як «Північний потік-2» не може відбуватися у правовому вакуумі. Не може воно також працювати виключно тільки за російськими законами. На тлі зіткнення правових режимів, «Північний потік-2», якщо він буде побудований, має бути реалізований в рамках правової системи, яка також належним чином забезпечує ключові принципи наших правил енергетичного ринку», — підкреслив Шефчович.

Віце-президент знову нагадав позицію Євросоюзу, відповідно до якої ЄС буде фінансово підтримувати інфраструктурні проекти, які відповідають основним принципам Енергетичного союзу, в тому числі, стратегії енергетичної безпеки ЄС.

Шефчович зазначив, що наземна частина «Північного потоку-2», незалежно від його маршруту на території ЄС, має належним чином дотримуватися норм третього енергопакету, і Єврокомісія буде забезпечувати їх правильне застосування. «Але висловлюсь гранично ясно: вплив проекту „Північний потік-2“ явно виходить за рамки юридичних дискусій. „Північний потік-2“ може змінити ландшафт газового ринку ЄС, при цьому не даючи доступ до нового джерела постачання або нового постачальника, і подальшого збільшення надлишкових потужностей з Росії в ЄС. Це викликає стурбованість», — констатував віце-президент ЄК.

За матеріалами: «УНІАН»

Теги