Q Club

Польща вибила у Росії знижки на газ

Польська газова держкомпанія PGNiG (Polskie Gornictwo Naftowe i Gazownictwo) домоглася від російського концерну «Газпром» знижки на паливо. За даними ЗМІ, офіційно про угоду між «Газпромом» і PGNiG буде оголошено пізніше 6 листопада.

Також джерела ділової преси стверджують, що сторони домовилися про зміну формули, за якою розраховуються ціни газових поставок. Що стосується кінцевої ціни на російський газ, як передає з посиланням на джерела Cire.pl, вона впаде з нинішніх 550 доларів за тисячу кубометрів палива до 450 доларів. Це дозволить польській стороні економити щорічно до трьох мільярдів злотих (близько 930 мільйонів доларів).

Заступник голови правління «Газпрому» Олександр Медведєв підтвердив агентству ИТАР-ТАСС, що на переговорах стосовно газу сторони «знайшли взаємоприйнятний механізм коригування ціни російського газу, який гнучко відбиває певні зміни, що відбулися на газовому ринку Польщі та Європи». Угода дозволить «Газпрому» закрити розгляд з PGNiG в арбітражному суді у Стокгольмі, ініційоване польською держкомпанією у лютому 2012 року.

У 2011—2012 роках «Газпром» погодився знизити для низки європейських партнерів контрактні ціни на газ у середньому на десять відсотків. У результаті через перерахунки за контрактами російський концерн у першій половині поточного року витратив більше 133 мільярдів рублів на ретроактивні платежі партнерам у Європі.

За матеріалами: «ForUm»

Теги