Q Club

Прем'єр-міністр України закликав Євросоюз інвестувати в українську ГТС

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк закликає країни-члени Європейського Союзу інвестувати в українську газотранспортну систему. Про це повідомляє прес-служба уряду у вівторок.  
«Від імені уряду звертаюся до наших європейських друзям з тим, щоб країни-члени Європейського Союзу почали інвестувати в українську газотранспортну систему», — сказав він в ході церемонії запуску в промислову експлуатацію газопроводу «Вояни-Ужгород» в місті Вельке-Капушани (Словаччина) у вівторок.   Український прем'єр нагадав, що Верховна Рада прийняла закон, який дозволив виключно європейським і американським компаніям отримати частку в операторській компанії з управління та експлуатації української газотранспортної системи та українських сховищ.
  «Ми потребуємо єдності, єдиних підходах у політиці та економіці, єдиних підходах в енергетиці. І наша спільна робота на сто відсотків забезпечить гарантії, як поставок, так і транзиту газу, якщо ми спільно будемо експлуатувати і модернізувати українську газотранспортну систему », — зазначив прем'єр.  
А.Яценюк акцентував, що Європі потрібні нові енергетичні правила. «Чесні, прозорі, чіткі, які не дозволять створювати монополію на енергетичному ринку». «Монополія — це шлях в нікуди як в економіці, так і в енергетиці. Тому конкуренція, прозорість ринку і ефективність захисту нашої спільної з Європейським Союзом енергетичної безпеки — це єдино правильний шлях », — резюмував прем'єр-міністр.

Теги