Q Club

Росія і Болгарія обговорюють можливість перекваліфікації болгарської ділянки газопроводу «Південний потік» в «промисловий»

Росія і Болгарія обговорюють можливість перекваліфікації болгарської ділянки газопроводу «Південний потік» в «промисловий», повідомило ІТАР-ТАСС джерело, знайоме зі змістом які відбулися минулого тижня в Москві переговорів єврокомісара Гюнтера Еттінгера з міністром енергетики Росії Олександром Новаком.   «Промисловий статус труби вирішив би питання з обмеженнями через Третього енергопакету ЄС», — пояснило джерело.  
За його словами, зараз продовжується опрацювання даного варіанту спільно з болгарською стороною в частині морської ділянки газопроводу, що проходить територією (територіальним водам) Болгарії.   Згідно із законодавством ЄС, газопроводи від шельфових родовищ європейських країн (зокрема Німеччини, Франції та Бельгії) мають особливий статус «промислових», на які не поширюється вимога про обов'язкове доступі третіх осіб до газотранспортної системи.  
Австрійська OMV, яка є партнером «Газпрому» за проектом «Південний потік» на території Австрії, також бере участь в проектах з видобутку газу на шельфі Болгарії. Тому газопровід, побудований, наприклад, OMV, від родовища на шельфі може бути надалі включений в проект «Південний потік» шляхом переуступки прав.
На території Болгарії буде побудовано 540 км лінійної частини газопроводу «Південний потік», 366 км лупінгів (розширення лінійної частини газопроводу для збільшення поставок — прим ред) і три компресорні станції.  
«Газпром» готовий повністю фінансувати будівництво болгарської ділянки газопроводу. Але Болгарія призупинила будівництво «Південного потоку» до рішення Єврокомісії.  
Як раніше повідомлялося, прем'єр-міністр Болгарії Пламен Орешарскі розпорядився призупинити роботи по проекту «Південний потік». Орешарскі зазначив, що були деякі зауваження з боку Єврокомісії, тому поточна робота призупинена.   

За матеріалами ІТАР-ТАСС

http://itar-tass.com

Теги