Q Club

Росія пропонує Україні знижку на газ та висуває умову

Голова Міненерго РФ хоче знати обсяг газу, який буде закуплено Україною.

Росія пов'язує питання надання знижки на газ для України з її гарантіями на закупівлю російського газу в першому кварталі наступного року, повідомляють РИА Новости з посиланням на заяву міністра енергетики РФ Олександра Новака.

«Природно, коли ми надаємо знижку, ми хочемо розуміти, скільки обсягу газу буде куплено у відповідності з контрактом. Так само як у четвертому кварталі, де було прописано, що „Нафтогаз“ купить два мільярди кубічних метрів газу в межах коштів, які надає Єврокомісія, доцільно і на перший квартал розуміти, який обсяг вони куплять. Тому я вважаю, що це абсолютно правильна постановка», — заявив він.

У зимовому газовому пакеті, який Україна, РФ та ЄС парафували 25 вересня, обумовлена закупівля «Нафтогазом» у «Газпрому» 2 мільярдів кубометрів газу на кредитні 500 мільйонів доларів, залучені з допомогою ЕК. В рамках зимового пакету уряд РФ надала Україні на четвертий квартал знижку близько 20 доларів за тисячу кубометрів. З урахуванням знижки ціна на цей період становить 227,36 долара за тисячу кубометрів.

Україна в рамках «зимового пакету» відновила закупівлі російського газу 12 жовтня, а після 25 листопада знову припинила їх. За цей період «Нафтогаз» сумарно перерахував «Газпрому» 542 мільйони доларів передоплати за газ, ця сума відповідає обсягу в 2,383 мільярда кубометрів газу.

http://economics.unian.ua/energetics

Теги