Q Club

«Роснєфть» викупила 100% акцій ТНК-BP

ВАТ «Роснєфть» викуповує 100% акцій ТНК-BP у консорціуму AAR і британської нафтової компанії BP. Загальна сума угоди склала 61 млрд дол, повідомив глава «Роснафти» Ігор Сєчін.

Пропонована угода складається з двох частин. Спочатку ВР продасть 50% частку в ТНК-ВР «Роснєфті» за 17,1 млрд дол. грошовими коштами і пакет з 12,84% акцій «Роснєфті». У рамках другої частини угоди 4,8 млрд дол. з отриманих грошових коштів ВР має намір направити на придбання додаткових 5,66% акцій «Роснєфті» в уряду Російської Федерації. BP придбає акції «Роснєфті» в уряду РФ за ціною 8 дол. за акцію (з премією в розмірі 12% до вартості акцій «Роснєфті» на момент закриття торгів в день подачі заявки «Роснєфті» (18 жовтня 2012 р.).

Підписання остаточних угод обумовлено необхідністю отримання згоди російського уряду на продаж пакета з 5,66% акцій «Роснєфті». Очікується, що продаж частки ВР в ТНК-ВР і ця додаткова інвестиція в «Роснєфть» будуть здійснені одночасно.

Таким чином, після завершення пропонованої угоди ВР отримає пакет з 18,5% акцій «Роснєфті» і 12,3 млрд дол. грошовими коштами. З урахуванням уже наявного у ВР пакету з 1,25% акцій «Роснєфті» частка ВР в акціонерному капіталі російської компанії складе 19,75%. При такій дольовій участі ВР, як очікується, зможе розраховувати на включення у звітність своєї частки в прибутках, видобутку і запаси «Роснєфті» за принципом пайової участі. Крім того, ВР очікує отримати два місця в раді директорів «Роснєфті», який складається з дев'яти членів.

У разі появи об'єднаної компанії, «Роснафта» стане найбільшим у світі нафтовидобувальником серед публічних компаній і займе 4,5% світового ринку. Її капіталізація перевищить 100 млрд дол, а доведені запаси складуть 32,5 млрд барелів нафтового еквівалента. Частка «Роснєфті» на російському ринку зросте вище 50%.

Відзначимо, в Україні ТНК-ВР належить Лисичанський нафтопереробний завод. Питання продажу цього заводу є однією з причин затримки підписання угоди з «Роснафтою» про продаж їй 50% в ТНК-ВР.

За матеріалами: «РБК-Україна»

Теги