Q Club

Shell і Chevron обрані урядом для видобутку сланцевого газу в Україні

Міжвідомча комісія з організації та проведення конкурсів на укладення угоди про розподіл продукції визначила переможців конкурсів щодо Юзівської (Донецька і Харківська області) та Олеської (Львівська область) газових площ.

У той же час, джерело Reuters в Кабміні повідомило, що переможцями стали компанії Shell і Chevron. Вони, ймовірно, і будуть розробляти родовища сланцевого газу в Україні.

«Рішення комісії було схвалено одноголосно, при виборі переможців комісія виходила з національних інтересів України», — цитують міністра Українські новини.

Ставицький додав, що компанії-переможці будуть оголошені найближчим часом після завершення всіх юридичних процедур, пов'язаних з проведенням конкурсів.

Між тим, співрозмовник Reuters, відповідаючи на запитання про ймовірних переможців відповів: «Shell — на Юзівському, Chevron — на Олеському».

Нагадаємо, що Україна, яка прагне скоротити залежність від російського газу, що дорожчає, за рахунок збільшення видобутку альтернативного палива, в кінці лютого виставила на конкурс два родовища: Юзівське в Донецькій області та Олеське — у Львівській. Очікується, що промисловий видобуток на цих ділянках почнеться в 2018—2019 роках.

Як повідомлялося, управління енергетичної інформації Міненерго США (EIA) оцінює українські запаси сланцевого газу в 1,2 трильйона кубометрів, що ставить Україну на четверте місце в Європі за обсягами резервів цього типу після Польщі, Франції та Норвегії.

За матеріалами: «Українські Новини»

Теги