Q Club

«ШЕЛЛ» та Харківський національний університет підписали меморандум про співпрацю

Компанія «Шелл» та Харківський національний університет ім В. Н. Каразіна підписали Меморандум про співпрацю в сфері наукових досліджень та стажувань. Документ підписали голова компаній «Шелл» в Україні Грехем Джон Тайлі і ректор Харківського університету Віль Бакіров під час VI Міжнародного економічного форуму «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи! ».  
Згідно з меморандумом, компанія «Шелл» сприятиме створенню на базі університету нової освітньої (магістерської) програми, випускники якої володітимуть вузькоспеціалізованими міждисциплінарними фундаментальними знаннями з екології, геології та хімії в сфері пошуку, розвідки та видобутку вуглеводнів.
Компанія буде підтримувати наукові дослідження та видавничу діяльність університету за тематикою розвідки і видобутку нетрадиційних вуглеводнів. Студенти магістерської програми ХНУ також зможуть проходити стажування в компанії «Шелл» в Україні.  
В рамках співпраці передбачено наукові конференції та спільні консультації. Грехем Тайлі, голова компаній «Шелл» в Україні, наголосив: «Компанія« Шелл »підписала угоду про розподіл вуглеводнів на Юзівській ділянці на території Донецької та Харківської областей. За цією угодою ми взяли на себе зобов'язання спонсорувати цільові програмні дослідження в українських університетах і ввести у себе програми стажування, щоб студенти старших курсів вищих навчальних закладів могли отримувати практичний досвід у сфері розвідки і видобутку природного газу зі сланцевих і ущільнених порід. Ми раді, що починаємо співпрацю з Харківським національним університетом — одним з найстаріших університетів Східної Європи, провідним українським вузом, серед випускників якого три Нобелівських лауреата ».  
Віль Бакіров, ректор Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, заявив: «Харківський університет відкритий до співпраці з міжнародними компаніями в сфері наукових проектів та стажування студентів та аспірантів. Створення нової спеціальності, спільно з компанією «Шелл», відповідає вимогам часу і сформованих енергетичних умов держави. Університет готує фахівців у сфері атомної енергетики, використання альтернативної енергії, нафтогазової промисловості, а зараз і в сфері газу нетрадиційних джерел ».  
Меморандум про співпрацю діятиме до 31 грудня 2015 року та може бути продовжений.

Теги