Q Club

Словаччина дала добро на реверс газу до України

Уряд Словаччини дав добро на реверсні поставки газу Україні, яка має продовжити курс на енергетичну незалежність від Росії шляхом реверсних поставок газу з Європи, і ЄС готовий їй у цьому допомогти.

Як передає власний кореспондент УНІАН у Брюсселі, про це заявив комісар ЄС з питань енергетики Гюнтер Оттінгер після засідання Ради ЄС на рівні міністрів енергетики 28 країн-членів.

«Словацький уряд сьогодні вирішив — і це дуже важливо в стратегічному плані — що реверсні поставки можуть іти зі Словаччини в Україну. Велись переговори щодо Меморандуму про порозуміння і він на столі нині. Український уряд не був стабільний. Але з 19 березня все знову запрацює з переговорним процесом. Є вже новий український уряд. Отже, наша стратегія — диверсифікація», — сказав Оттінгер.

«Мета не в тому, щоб відмовитись взагалі від російського газу, а щоб російський газ коштував стільки, скільки має коштувати. Маємо газ з Норвегії, Алжиру, Азербайджану, термінали для прийняття скрапленого газу, сланцевий газ. Якщо ми скажемо Росії, що можемо отримувати газ звідусіль і з різних джерел, то тоді росіяни будуть більш поступливі, щоб знизити ціну на свій газ для Європи до світового рівня і щоб не було прив'язки ціни на газ до ціни на нафту», — додав комісар ЄС.

За його словами, 19 березня будуть переговори з українським міністром енергетики Юрієм Проданом у Брюсселі. «Це буде продовженням наших переговорів з Україною щодо підписання Меморандуму про порозуміння щодо реверсних поставок газу з Європи Україні», — сказав Оттінгер.

«Ми можемо допомогти Україні стати менш залежною від Росії. Минулого року ми робили реверсні поставки. Україна отримувала газ з Польщі і Німеччини через реверсні поставки. Технічно, отже, це можливо зараз. Те саме стосується і Угорщини. І Словаччини також», — додав Оттінгер.

Україна припинила активні переговори зі Словаччиною після отримання знижки на газ в грудні на третину від Росії. Раніше планувалося, що зі Словаччини Україна могла би отримувати понад 10 млрд кубічних метрів газу, а поставки планувалося почати з другої половини цього року.

УНІАН

Теги