Q Club

Собівартість газу українського видобутку може виявитися майже вдвічі вищою, ніж спрогнозував Азаров

Озвучена прем'єром собівартість у 120-130 доларів за тисячу кубометрів — це найоптимістичніший сценарій. Можливий ще варіант, при якому собівартість складе 220 доларів за тисячу кубометрів, а також середній варіант. Якою собівартість виявиться насправді, стане відомо через два роки, коли закінчиться розвідувальне буріння.

Собівартість сланцевого газу українського видобутку може виявитися майже в два рази вищою, ніж спрогнозував раніше прем'єр-міністр Микола Азаров. Так, у п'ятницю голова уряду заявив, що собівартість газу, який буде видобуватися на Юзівській газовій площі, складатиме 120-130 доларів за тисячу кубометрів. При цьому він підкреслив, що 60% видобутого газу буде передано українській стороні.

Як повідомляє «Коммерсант-Україна» з посиланням на джерело у СП «Надра Юзівська», собівартість видобутку газу у 120-130 доларів за тисячу кубометрів — це найоптимістичніший сценарій. «Можливий ще варіант, при якому собівартість складе 220 доларів за тисячу кубометрів, а також середній варіант. Якою собівартість виявиться насправді, стане відомо через два роки, коли закінчиться розвідувальне буріння», — зазначило джерело.

— Азаров оцінив вартість сланцевого газу українського видобутку у 130 доларів за тисячу кубометрів

Щодо угоди про спільний розподіл продукції всі роботи з розвідування сланцевого газу фінансує компанія Shell. Роботи з видобутку фінансуються Shell і українською стороною у пропорції 50/50. При цьому на початковому етапі українська сторона (тобто держава та СП «Надра Юзівська») буде отримувати 35% видобутого газу. Надалі її частка досягне 65%.

У прес-службі Міністерства енергетики та вугільної промисловості коментувати заяви Азарова не стали. Однак джерело в міністерстві повідомило, що отримане державою від розробки сланцевого газу паливо передусім буде використовуватися для постачання теплокомуненерго. «Це дасть можливість не підвищувати тарифи для населення, оскільки така собівартість дозволяє навіть мати прибуток при постачанні комунальним підприємствам», — сказало джерело.

Нагадаємо, минулого тижня українська компанія «Надра Юзівська» (90% належить НАК «Надра України» і 10% — СПК «Геосервіс») і Royal Dutch Shell підписали операційну угоду, яка фактично дозволяє почати роботу на Юзівському газовому родовищі, тобто видобуток сланцевого газу. Угоду про розподіл продукції підписано на 50 років. Початковий етап геологічного вивчення передбачає отримання двовимірних та тривимірних сейсмічних даних і буріння 15 свердловин на Юзівській ділянці.

За матеріалами: «Коммерсантъ-Украина»