Q Club

“Сонячне” судно з амбітними планами

Судно, яке проходить технічний огляд у порту за 30 кілометрів від Марселя – особливе. “Сонячна планета” – 30-метровий катер, рух якого на 100% забезпечується сонячними батареями, розташованими на його корпусі.

Проект, який прославив катер – навколосвітня подорож, на яку “Сонячна планета” витратила 584 дні та у ході якої завітала до портів майже 30 країн.

“Це транспорт, покликаний продемонструвати зрілість та надійність відновлювальних джерел енергії. Це один з перших подібних двигунів, на прикладі якого ми хочемо показати, що це можливо. Сьогодні людям бракує впевненості у відновлювальних джерелах енергії. Судно стало способом комунікації. Воно велике і гарне. Ми хочемо показати, що ним можна пересуватися, тож запрошуємо публіку. Тепер про катер знають. Це еталон та стандарт якості. Сьогодні судно використовують наукові експедиції, на меті яких – захист довкілля”, – каже директор проекту.

У рамках партнерства з Женевським Університетом навесні судно “Сонячна планета” здійснить подорож з Флориди до Ісландії маршрутом Гольфстріму. З-поміж завдань експедиції – зібрати зразки планктону теплої течії:

“Методи, які використовують науковці з нашої команди – це не лише орієнтування за температурою. Всім відомо, що Гольфстрім – тепла течія, і, звісно, саме температура допоможе нам зрозуміти, чи на правильному ми шляху. Проте нас цікавлять зразки біологічної активності у цій воді, зокрема аналіз фітопланктону. Перевага експедиції на цьому судні у тому, що воно не викидає жодних газів, тому ми можемо бути впевненими, що не забруднюємо воду”.

Окрім дослідів океанологів та біологів “Сонячна планета” стане у нагоді у роботі фундації Waste Free Ocean. Команда борців за чистоту океану використовуватиме катер для експедицій до “острову сміття” у Атлантичному океані.

“Збирати сміття на безпечному для довкілля судні, яке працює на відновлювальних джерелах енергії – це наша перевага. Таким чином можна дістатися сміття, яке знаходиться далеко від берега. Наразі відомо про 5 великих “островів сміття”. Ми маємо знайти новий спосіб пересуватись ними, окрім рибальських човнів”

Відомий французький мореплавець Жерар д‘Абовіль, який самотужки переплив Тихий океан, бере активну участь у проектах “Сонячної планети”.

На його думку, подорож Гольфстрімом може допомогти людям передбачити кліматичні зміни:

“У програмі експедиції – вивчення вод Гольфстріму. Результати досліджень – дуже важливі. Вони можуть допомогти нам зрозуміти тенденції кліматичних змін, які чекають на нас за 10, 20 або 30 років. Це вкрай важливо для нашого майбутнього”.

“Сонячна планета” знову стане на воду навесні. А поки що – тижні підготовок і тестів.

За матеріалами: «Euronews»

Теги