Q Club

South Stream Transportation заморозила всі контракти щодо «Південного потоку»

Проектна компанія South Stream Transportation повідомила трубним компаніям про припинення поставок для будівництва «Південного потоку», розповіли «Відомостям» два джерела серед підрядників South Stream, а також підтвердило джерело в одній зі структур «Газпрому». 
На початку грудня South Stream тільки затримала відправку трубоукладальної судна Castoro Sei за контрактом з італійською Saipem, тепер же вона заморозила замовлення на труби і будматеріали, говорить співрозмовник, близький до однієї з трубних компаній, що брали участь у проекті.  Рішення ухвалили акціонери проектної компанії («Газпром», Eni, Wintershall і EdF) у понеділок, а вже в четвер трубники та інші підрядники отримали повідомлення про заморожування.  Всього на будівництво першої нитки «Південного потоку» було потрібно 680 тисяч т труб.
Представники ОМК (мала поставити 35% труб для першого підводного нитки «Південного потоку») і Europipe (50% труб) не знають про заморожування контрактів. Вони відзначили, що поставки по першій нитці тривають.  Продукція оплачується, як тільки вона приходить на берег Болгарії. Представник «Сєвєрсталі» відмовився коментувати це (компанія вже відвантажила труби — 15% від усієї нитки). Всі відвантажені для будівництва «Південного потоку» труби знаходяться на складах в Болгарії, говорив представник South Stream.
Джерело, близьке до однієї зі структур «Газпрому», підтвердив, що трубники вже сповіщені про призупинення.  «Вирішувати, що робити з уже виробленими трубами та іншими матеріалами, компанія буде на зустрічі з підрядниками в понеділок», — говорить один з трубників. Це підтвердило джерело, близьке до однієї зі структур «Газпрому», додавши, що буде обговорюватися питання, як перенаправити труби на будівництво газопроводу до Туреччини. 
Співрозмовник в одному з підрядників South Stream розповів, що всі контракти з постачальниками складені за англійським правом, так що витрати, понесені на момент зупинки проектів (замовлене обладнання або сировину), буде компенсовано.  Але це стосується тільки труб, випущених для будівництва першої нитки трубопроводу. Контракт на поставку труб по другій нитці не буде виконано, це не передбачає штрафів з боку South Stream, знають двоє співрозмовників «Ведомостей». 
Представники ОМК, Europipe і «Сєвєрсталі» відзначили, що їхні компанії не брали кредитів під виробництво труб для «Південного потоку», таким чином, не надто залежать від скасованого контракту на поставку 634 000 т по другій нитці «Південного потоку», виробництво труб на другу нитку не розпочиналося, кажуть представники компаній. ОМК фінансувала підготовку виробництва труб для підводної частини «Південного потоку» з власних коштів, говорить представник компанії.

За матеріалами «Ведомости»

http://www.vedomosti.ru/

Теги