Q Club

США відмовилися від планів розширення видобутку нафти і газу на шельфі Атлантики

Протести місцевих жителів і падіння цін на нафту змусили адміністрацію Обами відмовитися від своїх планів.

Влада США вирішили відмовитися від програми по розширенню буріння на шельфі Атлантичного океану, де раніше передбачалося в період з 2017 по 2022 рік посилити потужності з видобутку нафти і газу, передає BBC.

Як заявила міністр природних ресурсів США Саллі Джуел, враховуючи протести місцевих жителів і екологів проти буріння в регіоні, а також ймовірність того, що роботи завадять рибалкам, туріндустрії і військовим, починати буріння зараз не має сенсу.

Крім того, ці плани суперечать поточної ринкової динаміці і не поєднуються зі слабким розвитком інфраструктури регіону, зазначають у Вашингтоні.

У січні минулого року адміністрація президента США Барака Обами викликала протести жителів штатів Східного узбережжя, давши зелене світло для підготовки відповідних робіт.

Спочатку адміністрація планувала виставити на аукціон права на освоєння до 104 млн акрів (420,9 тис. кв. км) атлантичного шельфу в 2021 році.

Зміну вектора Білого дому оцінили не тільки екологи і жителі східних штатів, але і деякі американські політики. Так, Хілларі Клінтон, яка претендує на висунення кандидатом в президенти від демократів, написала в Twitter, що тепер настав час подумати про ризики буріння в Арктиці.

Однак це рішення викликало негативну реакцію у політиків з штатів Віргінія, Джорджія, Північна і Південна Кароліна, які підтримували програму, а також у представників нафтогазової галузі, яка переживає не найкращі часи через падіння цін на енергоносії.

Раніше повідомлялося про те, що Канада подала заявку на розширення континентального шельфу в Атлантиці.

За матеріалами: «BBC»

Теги