Q Club

У «будь-який зручний для Брюсселя час»: Україна готова провести газові переговори з ЄС і Росією

Україна поінформувала Єврокомісію про готовність провести переговори по газу в тристоронньому форматі — представник Міненерговугілля.

Україна поінформувала Європейську комісію про готовність провести газові переговори у форматі Україна – ЄС — Росія «у будь-який зручний для Брюсселя час», повідомив на своїй сторінці у Facebook директор департаменту стратегічного планування і європейської інтеграції в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України Михайло Бно-Айріян.

«Учора ми звернулися до керівництва Єврокомісії щодо готовності взяти участь у переговорах у тристоронньому форматі Україна-ЄС-РФ у газовій сфері у будь-який зручний для Брюсселя час», — написав чиновник.

Він також повідомив, що Україна направила відповідного листа на ім'я віце-президента Єврокомісії Мароша Шефчовича. Лист підписав міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик.

«У своєму листі до Шефчовича міністр підкреслив важливу роль Єврокомісії в питанні деполітизації газових відносин України та Росії й розповів про продовження раніше проведеної міністерством політики в частині взаємовідносин у газовій сфері в тристоронньому форматі», — зазначив Бно-Айріян.

За його словами, дату консультацій поки не визначено. «Очікуємо нової дати консультацій — як у двосторонньому форматі, так і тристоронньому», — резюмував він.

Раніше новопризначений міністр Насалик заявляв, що Україна не вестиме жодних переговорів із газових питань з Росією до тих пір, поки не буде вирішено ініційований два роки тому спір «Нафтогазу» з російським «Газпромом» в Арбітражній палаті Стокгольма щодо ціни й умов постачання російського палива в Україну. Обсяг взаємних позовних вимог становить близько 30 млрд дол. від кожної сторони.

У зв'язку із завершенням опалювального сезону Україна перестала вибирати газ із підземних сховищ і з 7 квітня почала поповнювати обсяги «блакитного палива» в сховищах. На поточний момент в українських сховищах є близько 8,7 млрд кубометрів газу. Україна в 2016 році планує закупити близько 11-13 млрд кубометрів газу, причому цей обсяг можуть закрити лише європейські постачальники.

За матеріалами: «УНІАН»

Теги