Q Club

У ЄК наголосили, що проект «Північний потік-2» має відповідати європейським, а не російським правилам

Позиція Європейської комісії щодо газопроводу «Північний потік-2» залишається незмінною: проект не може бути реалізований за російськими правилами, він має повністю відповідати європейському законодавству.

Таку позицію ЄК сьогодні у Брюсселі підтвердив речник інституції Якуб Адамович, коментуючи лист лідера групи європейських народників Європейського парламенту Манфреда Веббера комісару з питань клімату та енергії Мігелю Каньєте щодо «Північного потоку-2».

«Комісія отримала листа та відповість у відповідні часові рамки. Позиція Комісії щодо „Північного потоку-2“ була висловлена вже багато разів. Як віце-президент Шевчович (віце-президент з Енергетичного союзу), так і комісар Каньєте підкреслювали занепокоєння Комісії щодо впливу проекту на безпеку постачання, стратегію ЄС щодо диверсифікації та, зокрема, на майбутнє українського транзиту», — вказав на основні пункти позиції Єврокомісії Адамович.

Речник нагадав, що днями в Європейському парламенті віце-президент Шевчович також висловив позицію Комісії щодо законодавчого аспекту проекту. «Якщо „Північний потік-2“ буде побудований, він повинен повністю відповідати, як і будь-який інший інфраструктурний проект, європейському законодавству, включаючи законодавство у сфері енергетики та зовнішнього середовища», — навів представник ЄК слова віце-президента .

Адамович ще раз наголосив, що законодавство ЄС також застосовується і до «офшорної інфраструктури, яка знаходяться у юрисдикції держав-членів, включаючи їх ексклюзивні економічні зони».

«Північний потік-2» не може бути реалізований тільки у відповідності до законів Російської Федерації. Якщо «Північний потік-2» буде побудований, він має працювати в межах законодавства, яке враховує наші правила на ринку енергетики”, — наголосив він.

Як повідомляв УНІАН, на початку вересня 2015 року російський «Газпром» та компанії Shell, OMV, E. On. підписали угоду акціонерів спільної проектної компанії, яка займатиметься будівництвом газопроводу «Північний потік-2». У жовтні президент Росії Володимир Путін особисто дав старт будівництву газопроводу «Ухта – Торжок-2», який забезпечить постачання газу по газопроводу «Північний потік-2» для поставок газу з Росії до Європейського Союзу в обхід України.

Згодом уряди низки європейських країн звернулися до Єврокомісії з листом, у якому заявили, що проект будівництва «Північного потоку-2» суперечить інтересам ЄС. Вони закликали провести ретельну перевірку проекту газопроводу і широке обговорення «Північного потоку-2».

За матеріалами: «УНІАН»

Теги