Q Club

У наступному році найважливішою справою для латвійського енергетичного сектора буде лібералізація газового ринку, — експерт

У наступному році найважливішою справою для латвійського енергетичного сектора буде лібералізація газового ринку, вважають опитані агентством BNS експерти. 
Дослідник енергетичної політики з Центру громадської політики Providus Рейніс Аболтіньш (Reinis Aboltins) відзначив, що для Латвії в наступному році важливо забезпечити новим постачальникам доступ на ринок природного газу, особливо з урахуванням появи в Литві терміналу скрапленого газу, що зруйнувало ізольованість газового ринку Балтії. 
На його думку, є кілька варіантів лібералізації газового ринку і Міністерство економіки повинно наступного року вибрати найбільш підходящу для Латвії модель.  Необхідність забезпечення доступу на латвійський газовий ринок новим постачальникам підкреслив також і експерт в питаннях енергетики Юріс Озоліньш (Juris Ozolins), вказавши, що тоді Латвія зможе «скористатися плодами» появи литовського терміналу зрідженого газу. 
Він звернув увагу також і на падіння світових цін на нафту. За словами Озоліньша, зекономлені в Латвії завдяки цьому гроші слід направити на використання поновлюваних енергоресурсів. «З повною віддачею в Латвії треба використовувати можливості, надані місцевими ресурсами (…) Щоб коли витрати (на нафтопродукти) знову зростуть, зекономлені в Латвії кошти були б спрямовані на використання місцевих ресурсів, а не розтринькали», — додав експерт. 
Питання про енергонезалежність країн Балтії особливої актуальності набув у зв'язку з агресією Росії на Україну, так як вони досі цілком залежали від поставок російського природного газу.

По материалам Baltic News Service

http://www.bns.lt/

Теги