Q Club

Україна має намір домовитися про постачання в 2013 р. до 7 млрд куб. м газу за реверсом через Угорщину та Словаччину

Україна планує підписати договори на реверсне постачання в 2013 році природного газу з Німеччини через територію Угорщини та Словаччини обсягом до 7 млрд кубометрів, повідомив заступник голови НАК «Нафтогаз України» Вадим Чупрун.

«До 1 млрд (кубометрів газу) загальний обсяг (реверсних постачань через Польщу — ІФ), думаю, буде. Крім того, в поточному році заплановано укладення окремих контрактів на постачання газу обсягом до 7 млрд куб. м через Угорщину та Словаччину», — сказав він під час 4-ї щорічної конференції Інституту Адама Сміта «Український енергетичний форум» у Києві у вівторок.

За словами В.Чупрун, рамкові домовленості з німецької RWE передбачають постачання до України до 10 млрд куб. м щорічно, а контракт на поточний рік — до 5 млрд куб. м з можливістю збільшення об'єму.

В.Чупрун зазначив, що наразі реверсні постачання газу здійснюються виключно через Польщу в обсязі 1,8 млн куб. м на добу.

Як повідомлялося, через небажання Росії переглядати цінові параметри газового контракту Україна оголосила курс на диверсифікацію енергопостачань і збільшення власного газовидобутку. Базовий сценарій проекту оновленої Енергетичної стратегії України на період до 2030 року передбачає зростання річної внутрішнього видобутку газу до цього року до 44,4 млрд куб. м і скорочення його імпорту до 5 млрд куб. м.

Україна в 2012 році скоротила імпорт природного газу на 26,5% (на 11 млрд 863,9 млн куб. м) порівняно з 2011 роком — до 32 млрд 939,3 млн куб. м. Практично весь цей обсяг газу імпортували з Росії НАК «Нафтогаз України» та підконтрольна Дмитру Фірташу OstChem Holding Limited (Кіпр).

«Нафтогаз України» імпортував у минулому році 24,9 млрд куб. м російського газу за контрактом із «Газпромом» і 53 млн куб. м за реверсною схемою відповідно до контракту з RWE (Німеччина).

При цьому в грудні 2012 року «Нафтогаз України» імпортував природний газ із Німеччини за ціною $407,5 за 1 тис. куб. м, тоді як середня ціна російського природного газу, імпортованого в грудні 2012 року НАК і OstChem, становила $429,3 за 1 тис. куб. м.

За матеріалами: «Інтерфакс-Україна»

Теги