Україні необхідно закуповувати у РФ 25 млрд кубометрів газу. Про це заявив сьогодні на засіданні уряду прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.
«Залежно від сезону Україна повинна купити 25 млрд кубометрів газу у Росії», — сказав він. За його словами, зараз в українських сховищах 16 млрд кубометрів газу.
Київ почав також отримувати газ з Європи, зазначив прем'єр.
Загальний обсяг заміщення — 15 млрд кубометрів, 10 млрд кубометрів планується отримувати з Словаччини, 5 — з інших джерел через Польщу та Угорщину.
«Таким чином, ми замістили 60 відсотків російського газу», — повідомив Яценюк. Він також зазначив, що Україна готова купувати російський газ по 300 доларів за тисячу кубометрів влітку і 385 доларів взимку. «Не будемо ми платити 500 доларів за російський газ, немає такої ціни. Ми запропонували наш підхід, виключно економічний і європейський. В низький сезон — влітку 300 доларів, високий сезон — 385 доларів, в середньому виходить 340», — сказав глава уряду.