Q Club

Україна може законодавчо закріпити обов'язкову частку закупівлі газу в Європі — «Нафтогаз»

Андрій Коболєв повідомив, що Україна, можливо, внесе зміни в закон про торгівлю газом, які зобов'яжуть «Нафтогаз» і будь-якого іншого трейдера на українському ринку купувати частину газу в Європі.
Україна розглядає можливість закріпити на законодавчому рівні обов'язкову закупівлю газотрейдерами природного газу з Європи, повідомив глава правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв.

«Ми зараз збираємося внести зміни в закон про торгівлю газом, які зобов'яжуть „Нафтогаз“ і будь-якого іншого трейдера на українському ринку купувати частину газу в Європі. Ми зробимо це обов'язковим», — сказав він в опублікованому в четвер інтерв'ю російському виданню «Вєдомості».

«Тобто, якщо прийде „Газпром“ і запропонує дешевше, нам все одно за законом якийсь відсоток доведеться купувати в Європі, хай і дорожче», — додав Коболєв.

Нагадаємо, Україна з листопада 2012 року почала імпорт природного газу через територію Польщі. З квітня 2013 року почалися поставки природного газу з боку Угорщини. З вересня-2014 очікується початок імпорту з боку Словаччини.

З січня 2014 поставки з Європи були припинені після досягнення домовленостей між «Нафтогазом України» і «Газпромом» про ціну на російський газ $ 268,5 за 1 тис. Куб. м, але з квітня цього року ці домовленості не були продовжені.

З 15 квітня 2014 Україна відновила реверс природного газу з боку Європи. У квітні-липні-2014 з боку Польщі та Угорщини було імпортовано понад 0,8 млрд куб. м газу, у тому числі в липні — близько 220 млн куб. м, червні — близько 330 млн куб. м, травні — близько 200 млн куб. м.

Україна в 2013 році імпортувала з Європи 2,132 млрд. куб. м природного газу.

http://delo.ua

Теги