Q Club

Україна просить Словаччину запустити газовий реверс

Міністерство енергетики та вугільної промисловості вказує словацькій стороні на те, що не має принципових заперечень проти підписання меморандуму про реверсні поставки. Міністерство енергетики та вугільної промисловості України звернулося до Словацької Республіки з проханням організувати прозорий розгляд можливостей доступу до газотранспортних мереж, що належить словацькому оператору Eustream.
«Міністерство енергетики та вугільної промисловості України вітає і підтримує позитивне ставлення Міністерства економіки Словацької Республіки з організації поставок газу з країн ЄС в Україну через територію Словаччини», — йдеться в повідомленні.

Відзначається, що українська сторона також привітала б підтвердження цієї позиції реальними кроками, спрямованими на організацію реверсного потоку природного газу в Україну або організацію поставок за схемою заміщення. У міністерстві підкреслили, що українська сторона також підтримує стандартний підхід у наданні доступу європейським трейдерам до газотранспортної мережі Словацької Республіки відповідно до норм ЄС. «Навіть зважаючи на важливість і неординарність існуючого моменту, ми не вимагаємо ніякого особливого підходу до вирішення цього питання» , — йдеться в повідомленні.

“Одночасно, усвідомлюючи повноту відповідальності наших урядів за стабільне і надійне забезпечення природним газом споживачів як України, так і ЄС, ми просимо організувати прозорий розгляд можливостей доступу до газотранспортних мереж, що належать Eustream, — підкреслюється в повідомленні. — Ми, як ніхто інший, зацікавлені в тому, щоб не витрачати час. Українська сторона багаторазово пропонувала почати розгляд всіх наявних технічних можливостей для організації поставок з компресорної станції Велке Капушани. Тому ми не можемо погодитися з висновком словацької сторони про відсутність зацікавленості відвідати цю компресорну станцію. Навпаки, пропозиція безпосередньо опрацювати можливості поставок саме на газокомпресорній станції Велке Капушани, а також на станції Ужгород неодноразово адресувалася словацькій стороні “.

Міненерговугілля також запропонувало створити цільову групу, в тому числі, за участю представників Єврокомісії, завданням якої буде вироблення якнайшвидшого і дешевого варіанту реверсних поставок. Крім того, міністерство вказує словацькій стороні на те, що не має принципових заперечень проти підписання меморандуму про реверсні поставки. «Просимо розглядати це звернення як підтвердження готовності негайно, починаючи з 8 квітня поточного року, розпочати спільну роботу фахівців безпосередньо на станціях Велке Капушани і Ужгород», — йдеться в повідомленні міністерства.

Теги