Q Club

Україна розраховує побудувати термінал зрідженого газу в найкоротші терміни

Україна розраховує побудувати термінал зрідженого газу в найкоротші терміни. Про це на зустрічі керівництвом АТ «Клайпедас нафту» заявив голова Верховної Ради України Олександр Турчинов, передає його прес-служба.

Так, під час зустрічі Турчинова ознайомили з досвідом Литви в будівництві терміналу скрапленого газу в рекордно короткі терміни.

За словами Турчинова, досвід будівництва такого терміналу за три роки «є надзвичайно важливим для України».

“Ми будемо впроваджувати його у нашій державі, щоб зробити нашу країну незалежною від шантажу «Газпрому», — підкреслив він.

25 серпня 2010 р. указом президента будівництво LNG-терміналу (СПГ-термінал, термінал по отриманню та регазифікації зрідженого газу) було визначено в Україні одним з пріоритетних національних проектів. З тих пір проект знаходиться в стані будівництва.

17 грудня 2010 року було створено ДП “Національний проект «LNG-термінал», яке має координувати роботи з будівництва терміналу з приймання скрапленого природного газу в об'ємі 10 млрд куб. м на Чорноморському узбережжі України до 2014 року. 30 січня 2012 року компанія Socoin завершила розробку техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) проекту «LNG-термінал». Кабінет міністрів на засіданні 8 серпня 2012 р. затвердив ТЕО будівництва в Україні терміналу з приймання скрапленого природного газу («LNG-термінал»). Згідно з ТЕО, проект може бути реалізовано протягом 49 місяців. Перші об`єми газу можна буде одержати вже у 2016 році. Приблизна вартість будівництва LNG-терміналу становить 846 млн євро. Частка України в проекті становитиме 25%+1 акція.

26 листопада 2012 року Україна підписала з компанією Gas Natural Fenosa (Іспанія) скандальну угоду на 1 млрд євро про співпрацю з реалізації національного проекту «LNG-термінал». Як стало відомо, документ було підписано очільником Держінвестпроекту Владиславом Каськівом з нібито представником компанії Джорді Бонвєї, який не мав повноважень на це. Після цього інциденту відомству так і не вдалося залучити нового інвестора.

У грудні 2013 року у Міненерговугілля відзначали, що питання будівництва LNG-терміналу в Україні не закрите, проте ТЕО проекту і його кошторисну вартість, можливо, треба переробити через прорахунки, що відкрилися.

Національний проект «LNG Україна» реалізує Державне агентство з інвестицій і управління національними проектами України. Проект передбачає будівництво терміналу для регазифікації скрапленого природного газу (СПГ), який буде розташований у морському порту «Южний» ПАТ «Укртранснафта» у Комінтернівському районі Одеської області.

19 листопада 2013 року було підписано угоду між Національним проектом «Ел Енджи Термінал» і компанією Excelerate Energy Limited Partnership (США) про суттєві умови договору фрахту, що передбачають надання в оренду FSRU судна місткістю 138 тис. куб. м або 151 тис. куб. м у період з першого кварталу 2015 року терміном на 5 (10) років.

3 квітня 2014 р. голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Сергій Євтушенко заявив, що за наявності політичної волі термінал можна ввести в експлуатацію через 12 місяців.

http://newsru.ua

Теги