Q Club

Уряд хоче збільшити надходження до бюджету за рахунок підвищення ренти на користування надрами з 50% до 75%

Кабінет міністрів України пропонує збільшити надходження до державного бюджету від ренти за користування надрами з 50% до 75%. Про це йдеться в урядовому законопроекті «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (щодо реформи міжбюджетних відносин)”, текст якого є в розпорядженні РБК-Україна.
«75% рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення (крім рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату, яка зараховується до загального фонду державного бюджету у повному обсязі)», — йдеться в запропонованих змінах до статті 29 Бюджетного кодексу.
Також, згідно з доповненням до статті 64 розділу III, глави 11, 25% рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення, що зараховується до міських бюджетів міст Києва та Севастополя.
Зазначимо, що згідно з діючим Бюджетним кодексом , до держбюджету зараховується 50% плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення (крім плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату, яка зараховується до загального фонду державного бюджету у повному обсязі).
Нагадаємо, 31 липня 2014 р. Рада збільшила ренту за користування газовими надрами майже в два рази.

За матеріалами “РБК-Україна

http://gmk.rbc.ua

Теги