Q Club

Узгоджений з ЄС законопроект «Про ринок електроенергії» нарешті направлено в Кабмін

Узгодження з іноземними партнерами реформи ринку електроенергії в Україні трохи затягнулося.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості направило в Кабінет міністрів на затвердження законопроект «Про ринок електроенергії».
Як пояснив затримку з подачею законопроекту директор департаменту планування та європейської інтеграції міністерства Михайло Бно-Айріян, це пов'язано з тим, що «трохи затяглося» останнє узгодження з іноземними партнерами (документ готувався за підтримки фахівців Євросоюзу та Енергоспівтовариства – ред). «Всі деталі, зокрема, терміни імплементації, (врешті) врегульовані», — написав він на своїй сторінці в Facebook.

Законопроект, зокрема, передбачає впровадження протягом двох років з моменту його вступу у силу всіх сегментів нового ринку, в т. ч. ринку «на добу вперед», внутрішньодобового ринку, балансуючого ринку та ринку допоміжних послуг, ринку двосторонніх договорів. Згідно з документом, до кінця 2018 року буде діяти перехідний період, протягом якого гарантований покупець буде викуповувати до 75% робочої потужності АЕС і до 30% від середньодобового виробництва ГЕС за регульованими цінами. «Гарантований покупець за рахунок зазначеного регулювання цін для АЕС і ГЕС здійснює компенсацію (у перехідному періоді) для „зелених“ і ТЕЦ, а також забезпечує поступове вирівнювання цін для побутових споживачів до ринкових», — зазначає Бно-Айріян.

Дзеркало тижня

Теги