Q Club

В Міндоходів розкрили причину невідповідності показників надходження і споживання пального в Україні

Міністерство доходів і зборів України роз’яснило різницю в офіційній статистиці виробництва та імпорту, а також у статистиці споживання палив за п’ять місяців 2013 року.

Зазначимо, що невідповідність цих показників досягала 764 тис. тонн. У відомстві Олександра Клименка повідомили, що це пов’язано з роботою міні-НПЗ і оформленням імпортних нафтопродуктів за тимчасовими деклараціями.

За даними відомства, міні-НПЗ в січні-травні 2013 року виробили близько 500 тис. тонн бензинів і дизельного пального.

У Міндоходів стверджують, що ще близько 250 тис. тонн нафтопродуктів за вказаний період випущені у вільний обіг за тимчасовими митними деклараціями (в офіційній статистиці не враховуються).

Нагадаємо, за січень-травень 2013 року на український ринок надійшло з-за кордону (за звичайними деклараціями), а також відпущено великими вітчизняними НПЗ 2,8 млн тонн нафтопродуктів. При цьому, згідно з даними Держстату, споживання пального склало 3,5 млн.

Раніше українська преса писала, що обсяг надходжень акцизного податку від продажу бензину і дизпалива до Державного бюджету України в січні-травні 2013 року знизився на 36,6% або на 1,75 млрд грн порівняно з аналогічним періодом минулого року.

«Дзеркало Тижня. Україна» писала, що без сплати податків за підсумками 5 міс. 2013 року на ринок надійшло сумарно близько 1 млн т нафтопродуктів – по 500 тис. т бензину і ДП, що становить 28,5% споживання.

Нагадаємо, що серія розслідувань, проведених щотижневиком «Дзеркало Тижня. Україна», показує, що основною причиною зростання недоїмки паливних акцизів є поставки імпортних нафтопродуктів через систему ліцензійних митних складів компаній Зовнітрансгаз, ПП Фірма Армада Плюс і ДП Петрол-Форвардінг.

Газета з’ясувала, що згодом ці нафтопродукти оформлюються як транзитні або реекспортні, тобто без сплати акцизу і ПДВ, хоча реалізуються на внутрішньому ринку через компанію Газ Україна 2020, яка, за даними ZN.ua входить до “неформальної групи компаній ВЕТЕК Сергія Курченка”. Зазначимо, що структури Курченка, який раптом став великим бізнесменом, раніше поглинули UMH Group, яка контролює Корреспондент.net.

“Газ України 2020 купує нафтопродукти через систему підприємств, що володіють ознаками фіктивності, і формально не є імпортером даних нафтопродуктів”, – написало видання, додавши, що в 2013 році схема продовжує функціонувати.

За матеріалами: «Корреспондент.net»

Теги