Q Club

В Україні продажі електромобілів зростають навіть у кризу

У 2015 році поки що крихітний ринок електромобілів в Україні пережив справжній бум: кількість продажів збільшилася у декілька разів, повідомляє Hubs.

«У 2014 році в Україні було зареєстровано близько 65 електромобілів. А за 10 місяців 2015 року, за даними МВС, їх кількість збільшилася вже до 500 одиниць», — розповів керівний партнер компанії Electrocars Олександр Кравцов.
За задумом парламенту і уряду, кількість автомобілів повинна збільшитися в 2016 році ще і завдяки підписаному нещодавно Президентом України Закону №822 — VIII «Про внесення змін до ЗУ „Про митний тариф України“ відносно ввізного мита на електромобілі». Документом відмінили ввізне мито на електромобілі у розмірі 8 %, завдяки чому вони можуть додатково подешевшати.

Як вважають експерти, сама по собі відміна митних зборів навряд чи зможе дати відчутний поштовх для зростання популярності електрокарів в Україні. Причина тому – все ще недостатня кількість заправок для електромобілів, через що водій не може вільно подорожувати по країні, не заглядаючи в карту АЗС.

В той же час Олександр Кравцов вважає, що в Україні сьогодні є бізнес-структури, які орієнтуються на еко-технології і готові активно залучати клієнтів. Найближчим часом такі компанії активно готуватимуть основу для збільшення ринку електрокарів, у тому числі і за допомогою розширення мережі зарядних станцій. Тому, на його думку, в 2016 році кількість заправок може збільшитися приблизно на 200 одиниць.

Як вважає Олександр, сьогодні купувати електрокари українців примушує їх природна схильність до економії.

«Людина, що шукає де б заощадити, бачить, що електромобіль став дешевший, ніж рік тому. Зараз співпало декілька чинників: в Україні подорожчав бензин,з'явилися відносно недорогі електромобілі, які вже можуть проїхати на одній зарядці близько 150 км і навіть більше. Усе це спровокувало зростання продажів».
Найбільшою популярністю в Україні користується модель Nissan Leaf, володарями якої, за інформацією Electrocars, за 10 місяців2015 року вже стало більше 300 українців.

Експерти переконані, що навіть прийдешнє подорожчання електроенергії для фізичних осіб в Україні не загальмує зростання продажів електромобілів, оскільки навіть при високому тарифі вони будуть економічнішими з урахуванням вартості бензину.

«Коли ти купуєш електромобіль за 17 тис. доларів, то цілком можеш за кілька тисяч гривень купити двозонний електролічильник, щоб заправляти своє авто за дешевим нічним тарифом. Той, хто зможе адаптуватися до ситуації, тут же відчує різницю. Навіть якщо для населення 1 кВтгод коштуватиме 3 грн, електромобіль все одно буде вигідніший, ніж бензинове авто. Наприклад, щоб зарядити Nissan Leaf, потрібно 24 кВтгод. При тарифі 3 грн – це близько 70 грн. На цю суму можна проїхати 150 км. Це майже удвічі дешевше, ніж заправлятися газом авто з двигуном порівнянним по потужності, і значно дешевше, ніж заправлятися бензином. Для бензинового двигуна аналогічної потужності на 150 км знадобиться для заправки близько 300 грн. Дискутувати про те, що дешевше, бензин чи електрика, можна буде лише коли 1 кВтгод коштуватиме більше 7 грн», — додав Кравцов.

ecotown.com.ua

Теги