Q Club

В Європарламенті підтримали пропозиції з енергозбереження

Члени Європейського парламенту підтримали набір пропозицій з енергозбереження, що до кінця червня відкриває шлях до можливої угоди щодо закону, який міг би дозволити підвищити доходи домогосподарств та скоротити рахунки за імпорт палива.

Данія, яка головує в ЄС, встановила пріоритет на шість місяців роботи, щоб досягти політичної угоди для покращення енергоефективності через такі заходи, як реконструкція будівель.

Промисловий комітет парламенту підтримав резолюцію 51 голосами «за» (6 «проти» та 3 «утрималися»). Він також проголосував за негайні переговори з Радою міністрів ЄС, щоб уникнути додаткових парламентських сесій, які б забрали час.

«Це важливе голосування за нашу пропозицію, адже комітет підтримує наш вибір основних рушійних сил для збереження енергії», заявив комісар ЄС з питань енергетики Гюнтер Еттінгер.

«З тексом, який проголосований сьогодні, ми зможемо досягти основної мети директиви, а саме зберегти 20% енергії в 2020 році», сказав він.

Проте міністерське обговорення може бути жорстким, а бізнес-лобі та енергетичні компанії заперечували проти того, що, на їхню думку, є розпорядчими заходами. Інтенсивність цього відчуття знайшла відображення в близько 1800 поправках, які місяці парламентських дебатів звели до 18 компромісних пропозицій, 17 з яких були проголосовані.

За матеріалами: «Reuters»

Теги