Q Club

Зберігаючи енергію — збережемо Планету!

17-18 лютого 2014 року в приміщенні Національного Еколого-Натуралістичного Центру відбувся захист робіт та церемонія нагородження переможців конкурсу учнівських проектів «Енергія і середовище 2014».
Учні зі всієї України приїхали до Києва, аби захистити свої проекти з енергозбереження, запобігання змін клімату та використання відновлювальних джерел енергії. Цього року з понад 200 учнівських робіт журі відібрало 33 найкращих, автори яких змагалися за право представляти Україну на міжнародному етапі конкурсу.
Цьогорічний конкурс «Енергія і середовище 2014» проходив під гаслом: «Зберігаючи енергію — збережемо Планету!». Роботи, представлені учнями нашої країни, не лишають сумніву, що майбутнє нашої планети у дуже надійних руках.
У рамках конкурсу визначалися наступні номінації: кращий проект з енергозбереження, енергоефективності або поновлюваних джерел енергії, проект «Моє енергетичне рішення», інформування суспільства/пропаганда енергоефективності та спеціальна номінація з окремим призовим фондом від ТОВ «Данфосс».
Приємно зазначити, що популярність конкурсу «Енергія і середовище» зростає з кожним роком, адже все більшої ваги набувають питання обмеженості енергетичних ресурсів та їх неощадливого використання. Інтерес до конкурсу проявляють не тільки працівники освіти та сфери екологічного розвитку, але й представники бізнесу, влади, міжнародних організацій та енергетичних спільнот.
Цього року до Відкриття Національного етапу долучилися представники Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Державного агентства екологічних інвестицій України, німецького Товариства з міжнародного співробітництва GIZ GmbH та ін.
Оцінювало роботи юних винахідників та експериментаторів почесне журі, до складу якого увійшли висококваліфіковані спеціалісти у галузі енергозбереження та екології : Галина Стрелкова, кандидат фізико-математичних наук, доцент НТУУ «КПІ» , Шовкалюк Марина кандидат технічних наук, доцент НТУУ «КПІ» , Радченко Олександр Григорович, доктор біологічних наук, професор, провідний науковій співробітник інституту зоології ім. Шмальгаузена НАН України, Світлана Чеботарева, координатор проекту «Енергоефективність у громадах”, німецького Товариства з міжнародного співробітництва GIZ GmbH та ін.
Вже котрий рік спонсором призового фонду конкурсу є компанія DANFOSS, яка є провідним виробником електронних та механічних компонентів для приладів, пристроїв і рішень, що застосовуються в багатьох галузях народного господарства. Продукція, що випускається DANFOSS забезпечує підвищення ефективності виробництва, економію енергоресурсів та охорону навколишнього середовища.Також компанія представляє на конкурс власну номінацію «Роль радіаторного терморегулятора у скороченні вікідів СО2».
Цього року до спонсорів долучилася і компанія Amadeus, провідний постачальник передових технологічних рішень для індустрії туризму та перевезень. Компанія забезпечила учасникам автобусну екскурсію вулицями Києва.
Стендовий захист робіт розпочався 17 лютого о 12:30 і тривав біля 4-х годин. Напевно цей етап є найбільш хвилюючим для всіх учасників, незважаючи на те, що багато учнів приймали участь в конкурсі вже не перший рік. Перший день був дуже відповідальним і складним, але, попри невелике нервування, школярі продемонстрували впевненість у своїх силах, високий ступінь теоретичної підготовки та значні практичні навички.
Ввечері організатори конкурсу провели для дітей Енергетичну вікторину з подарунками. Учні із задоволеннями відповідали на складні питання, змагаючись один з одним у рівні своєї ерудиції та творчих здібностей.
18 лютого було оголошено переможців та розподілено призові місця.
Серед переможців конкурсу: Куриленко Віктор, з роботою «3D електрод: новий погляд на водоочистку та водопідготовку»; Сорока Янінна, з роботою «Тала і дощова вода як вторинне джерело водо забезпечення господарських потреб навчального закладу»; Пустовий Андрій, з роботою: «Тематичний календар «Енергозбереження».
Своїми роботами учасники конкурсу продемонстрували бажання та спроможність брати участь у забезпеченні енергетично незалежного майбутнього України.
Конкурс «Енергія і середовище» також має номінації для вчителів. Роботи, що надіслали керівники та викладачі, були не менш цікавими та змістовними. Розмаїття тем, форм та методів, які продемонстрували українські вчителі, є свідченням того, що тема енергозбереження з кожним роком набирає актуальності. Приємно відмітити, що українські вчителі шукають найбільш оптимальні шляхи викладання дітям цієї проблеми та роблять свій вагомий внесок у виховання нового свідомого покоління.
Екологічний клуб «Еремурус» висловлює подяку учням та їх керівникам, які брали участь у цьогорічному конкурсі «Енергія та середовище». Ми впевнені, що побудова нового енергоефективного суспільства починається зі шкільної парти, а ви є чудовим прикладом, як саме можна втілити екологічні ідеї у дійсність задля нашого спільного майбутнього, майбутнього нашої Планети. Адже «Зберігаючи енергію — збережемо Планету!».

За матеріалами НГО «Екологічний клуб Еремурус»

Теги