Q Club

Європейські стандарти енергозбереження

24 січня 2013 року відбувся практичний семінар «Енергоефективність в побуті. Європейські стандарти енергозбереження» в рамках освітньої програми з енергозбереження.

Семінар розпочав президент Київського Міжнародного Енергетичного Клубу Олександр Тодійчук. Він розповів про важливі елементи енергозбереження в побуті та надав ряд корисних порад з енергоефективності домівки.

Одним із головних доповідачів був Кайдо-Пауль Кранфельдт – керівник проекту «Розбудова спроможності Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України» представництва ЄС в Україні. Пан Кранфельдт поділився цінним досвідом Естонії в питаннях сталої енергетики. Він навів основні стимули та мотиватори по впровадженню Директиви 2012/27 ЄС з енергоефективності та стандарти модернізації будівель. Також пан Кранфельдт наголосив на важливості та необхідності енергоаудитів та розумного енергоменеджменту, впровадження систем інтелектуальних лічильників (Smart metering) та індивідуальних розприділювачів затрат на опалення. Приклад Естонії як колишньої соціалістичної держави, яка спромоглась наблизитись до європейських стандартів може стати хорошим взірцем для енергетичної політики України.

Ще одним доповідачем семінару був Віталій Міляєв – керівник проектів Rockwoоl Ukraine – міжнародної компанії, що працює на ринку Європейських країн та виготовляє мінеральну кам’яну вату як інноваційний матеріал для утеплення та ізоляції житла. Технологія виготовлення ізоляційної вати з каменю почала використовуватись у 1909 році в Данії, а у 1937 було засновано і саму компанію Rockwoоl із представництвами в Швеції та Норвегії. Утеплення будинків кам’яною ватою є хоч і старою, але й революційною технологією, яка зберігає енергію, є екологічно чистим продуктом, не випускає випарів CO2, не горить і витримує температури до 1000 °C. Також пан Міляєв показав зразки кам’яної вати різного призначення.

Загалом семінар мав практичний характер та підняв цікаву дискусію серед учасників.

Q-Club

Теги