Q Club

Відгуки слухачів та кращі есе в рамках освітньої програми «Енергозбереження в побуті та малому бізнесі» 2013 рік

«Дякую організаторам курсу лекцій з енергоефективності за надану можливість познайомитися з цікавими людьми, небайдужими до нашого майбутнього. Попри те, що несподівано і приємно було отримати цінний подарунок, головним надбанням пройденого курсу вважаю нові думки, що з’являлися як у ході лекцій та підготовки до них, так і в ході знайомства з новими людьми та книгами. Отримана та обміркована інформація щодо ефективного використання енергоресурсів та деякі відомості про особливості роботи з аудиторією, впевнена, стануть у нагоді для кожного з нас. Думаю, що чудова атмосфера, яка відчувалася на кожній з лекцій, була не марною тратою душевної теплоти, а стане гарним спогадом цього періоду життя. Щиро бажаю організаторам збільшення кількості
зацікавлених, і не просто кількості, а якісного покращення мислення та робіт учасників, їх активність. Учасникам, в свою чергу, бажаю не зупинятися ні в поповненні своїх знань ні в спробах будувати своє життя чистим, екологічним. Будьмо відповідальними перед собою та гідними звання «Людина»!»

Гапошко Каріна Станіславівна, ДВНЗ «Національний гірничий університет», факультет менеджменту
м. Дніпропетровськ

«Найбільш вражаючим та цікавим для мене в рамках даного курсу була екскурсія до пасивного будинку «Будинок Сонця», де наочно можна було ознайомитися не тільки із сучасними технологіями енергозбереження в будівлях, але із раціональними рішеннями щодо планування робочого простору приміщень. Дуже дякую Тетяні Ернст — головному архітектору та власниці цієї будівлі за таку можливість. Також дякую організаторам Центру за інші надзвичайно цікаві лекції та екскурсії, що допомагають отримати нові враження та знання щодо енергоефективності. Окремо хочеться відмітити можливість повчитися у наших лекторів ораторському мистецтву та умінню працювати з аудиторією, що дозволило створити дружню робочу атмосферу під час занять».

З повагою, Шовкалюк Марина, доцент кафедри теплотехніки та енергозбереження Інституту енергозбереження та енергоменеджменту НТУУ «КПІ».

«Важливо зазначити, що курс лекцій був дуже корисний як студентам, так і спеціалістам у сфері енергоефективності.Дякую за відмінну організацію та конструктивність подачі матеріалу. Також, перевагою цього курсу є практична спрямованість викладання, безпосереднє спілкування із професіоналами та можливість власного розвитку в енергетичній сфері».

Студентка 1 курсу магістратури КНУ імені Тараса Шевченка, економічний факультет,спеціальність «економічна теорія», Непомнящих Євгенія Володимирівна

Програма «Енергозбереження в побуті та малому бізнесі» відкриває новий погляд на повсякдення — з точки зору відповідального індивідуального споживання у повсякденні. Вона допомагає учасникам отримати широке коло знань: від практичних заходів з економії енергії — до розуміння глобальних зв’язків між економікою, енергетикою, довкіллям тощо. З курсу стає зрозумілим, як індивідуальні звички людей формують економічний та енергетичний портрет країн. Як ці звички стають причиною процвітання та зубожіння цілих держав. Важливо наголосити на тому, що семінари ведуться виключно практиками: як українськими, так і зарубіжними. Це викладачі бізнес-шкіл, архітектори, очільники програм енергоефективності Європейського Союзу, технічні директори провідних заводів в Україні тощо.
По завершенні курсу всі слухачі курсу 2012–2013 р.р. могли позмагатися за право поїхати на тиждень до Норвегії. Метою візиту було вивчення норвезького досвіду в питаннях енергетики, довкілля, економіки, управління, сталого розвитку тощо. Прикметно, що більшість часу поїздки була відведена на візити до державних та недержавних установ. Учасники поїздки брали безпосередню участь у формуванні переліку цих установ, а також тем обговорення з ними.
У ширшому сенсі курс сприяє формуванню таких цінностей як відповідальність та ощадливе ставлення до ресурсів. Він допомагає набути практичного розуміння того, як індивідуальна відповідальність може трансформуватися в добробут людини, сім’ї та зрештою всієї країни.
Висловлюю щиру подяку за такий необхідний курс Енергетичному клубу ім. Люндіна та Благодійному фонду Богдана Гаврилишина. Зичу творчої наснаги та усіх гараздів!

Костянтин Якуненко, аспірант Національного університету «Києво-Могилянська академія»

Протягом 2012—2013 рр. освітня програма «Енергозбереження в побуті та малому бізнесі» зібрала учасників з різних куточків України: як молодь, так і зрілих громадських діячів і експертів. Наприкінці курсу було проведено конкурс есе на тему «Моя частка в енергозбереженні України».

Усі роботи виявились по-своєму цікавими і надихаючими: від професійних і науково обґрунтованих есе до художніх оповідань і детальних планів дій по енергозбереженню. Найкращі есе, за згодою їх авторів, викладено нижче.

Перше місце — Каріна Гапошко Есе_Гапошко К.С
Друге місце — Адрій Жеребко Жеребко Андрій
Третє місце — Марина Шовкалюк Шовкалюк Марина

Та решта есе, які заслуговують уваги:
Богдан Житник — Житник Богдан
Альона Вишник — Вишник Альона
Ірина Чорній — Чорній Ірина
Тетяна Кудрявцева — Кудрявцева Тетяна

Сподіваємось, це дозволить Вам ще більше зрозуміти необхідність енергозбереження, надасть потрібну мотивацію і надихне до дій!

За матеріалами: «Q-Club»

Теги