Q Club

Добре для довкілля, добре для гаманця

“Планета Бізнес” завітала до столиці Хорватії, Загреба. Вступаючи до ЄС, країна вже має солідний досвід підприємництва, заснованого на екологічних інноваціях. Ця галузь, що надає роботу майже 3,5 мільйонам європейців, відкриває нові можливості для бізнесменів. У Хорватії до питання захисту довкілля підійшли оригінально.

Стіни, що простягаються вздовж автостради поблизу Загреба, на 40% виготовлені з використаних шин. Екологічно дружні мури пропонують найоптимальніший спосіб звукоізоляції на ринку. Ця ідея стала реальною чотири роки тому завдки блискучій ідеї одного професора та співпраці кількох підприємств. Технологія швидко знайшла собі місце на ринку.

“Якщо технологія залишатиметься рентабельною, ми візьмемо на роботу ще 30 людей та удвічі збільшимо виробництво”, – пояснив один з засновників проекту.

Розтерті до порошку шини змішують з цементом та водою. На заводі, де виготовляють інноваційні мури, теж планують збільшити штат працівників.

“Перед нами розчинились двері. Ми розраховуємо збільшити наш обіг на 25% у Хорватії, а також почати завойовувати нові ринки”, – сподівається один з засновників проекту.

Частково проект профінансувала Європейська програма підтримки екоінновацій. Іншу частину стартового капіталу доклали самі засновники.

“Той факт, що ми самі фінансували проект, підсилив наші позиції. До нас серйозніше ставляться інші гравці на ринку”, – вважає один з засновників проекту.

Європейська програма підтримки екоінновацій передбачає стартову фінансову допомогу підприємцям. В Європі її отримали вже 200 стартапів.

Ідея звукоізоляційних мурів з використаних шин належить професору Загребського університету Стьєпану Лакушичу. Європейська програма підтримки екоінновацій надала 500 тисяч євро, або 50% стартового капіталу, необхідного на втілення ідеї. Чоловік переконаний, що ідея може зацікавити чимало інших країн.

“На один кілометр цих мурів потрібно 65 тон перероблених шин, тобто 8 тисяч штук”, – пояснив професор.

Відносно низька вартість ресурсів та виробництва зробила товар дійсно привабливою альтернативою на ринку.

“Використані шини як складова мурів, дозволяють нам економити від 10 до 18% порівняно з ринковою ціною такого товару”, – пояснив професор.

“Рецепт успіху для мене полягає в переробці матеріалів, а також у технологічних та кадрових інвестиціях”, – поділився один із засновників проекту.

За матеріалами: «Euronews»

Теги