Q Club

ЄК пропонує способи боротьби з викидами вуглекислого газу

Повітря в Європі може стати чистішим. Єврокомісія пропонує електростанціям і заводам уловлювати й зберігати вуглекислий газ. Саме його викиди псують повітря й викликають зміни клімату. Пропозиції з нової технології обговорили на конференції у Європарламенті. Говорить ліберальний євродепутат Кріс Девіс:

“Ми використовуємо дедалі більше вугілля й газу, щодня в усьому світі, щоб задовольнити наші потреби в електроенергії. Якщо ми хочемо, щоб до атмосфери не потрапляли продукти згоряння палива, їх необхідно сховати під землю на тривалий час.”

Таку технологію вже випробували за межами Євросоюзу. А інвестувати тільки в джерела відновлюваної енергії для боротьби із глобальним потеплінням – недостатньо й дорого, каже представник Shell Тім Бертельс:

“Міжнародна енергетична агенція заявила, що якщо ми не будемо уловлювати й зберігати вуглекислий газ, то світу доведеться платити більше за його нейтралізацію іншими шляхами. Це коштуватиме десь один трильйон доларів додатково”.

До кінця цього року Єврокомісія має запропонувати нові заходи, як розробляти уловлювання та зберігання вуглекислого газу.

За матеріалами: «Euronews»

Теги