Q Club

Електромобіль – не розкіш...

Автомобілем року за версією журналу “Motor Trend” визнано один з “найпрудкіших” американських седанів з чотирма дверцятами – Tesla Model S. Він має всі характеристики справжнього спортивного автомобіля: стрімкий, спритний, чутливий, але водночас настільки ж комфортабельний як Роллс-Ройс, місткий як Chevrolet Equinox, і ефективніший за Toyota Prius.

Це справді вражаюча модель, і головне цей автомобіль не потребує ані краплини пального! Саме завдяки електроприводу автомобіль демонструє настільки чудові ходові характеристики.

“Мені дуже сподобалося. Він дуже відрізняється від інших машин, з якими я мав справу. Я дуже багато їжджу містом, тож, гадаю, це – ідеальна модель”, – каже цей чоловік.

“Чудовий дизайн, гадаю, він зможе конкурувати з “Феррарі” та “Порше”, – додає інший користувач.

Найбільше враження справляє унікальний інтерфейс. На передній панелі розташований величезний сенсорний екран, який контролює все – від кондиціонера, навігаційної та аудіо-системи до керма і гальм. Бортовий комп‘ютер не має кнопок, керування автомобілем відбувається через сенсорний екран.

“Акумулятор встановлено під днищем автомобіля. Структурна частина машини, виготовлена цілковито з алюмінію, а отже – дуже легка”, – каже Жером Жюлльєн, комерційний директор.

Літієвий акумулятор: вперше в автомобілі, розрахованому на широку громадськість. Щороку виробляють 30 тисяч таких автомобілів на цьому гігантському заводі, оснащеному ультрасучасними виробничими лініями. Крім шин, все інше на 80% виробляється з алюмінію або вуглецевого волокна.

Що стосується зарядки акумулятора, тут можливі два варіанти: або за допомогою спеціального зарядного прискорювача, встановленого ось в такому терміналі, за 20 хвилин, або з будь-якої розетки за допомогою кабелю живлення – це займе п‘ять годин.

“Двигун внутрішнього згоряння – немов той динозавр. Гадаю, настав час ввести в дію нові технології”, – розповідає Ґрехем Керолл, відповідальний за продаж.

Революційна модель має свою ціну. У США її пропонують за 80 тисяч доларів, проте виробники обіцяють вже за кілька років випустити модель удвічі дешевшу.

За матеріалами: «Euronews»

Теги