Q Club

EWICON: вітрогенератор без лопастей

Енергетика Данії на 25% зараз залежить від вітрогенераторів. Зрозуміло, що вітрогенератори — не панацея, і у цих механізмів є деякі недоліки, включаючи велику кількість рухомих деталей, знос лопастей, шум та інше. Днями голландська компанія Mecanoo представила пробну модель електростатичного вітрогенератора, у якого взагалі немає лопастей і рухомих частин.

У цьому пристрої в якості джерела і накопичувача енергії використовуються краплі води, що виходять з горизонтально розміщених сопел. Краплі води мають позитивний заряд, і при звичайному розкладі справ ці краплі притягуються до негативно зарядженим елекродам / поверхням. Але в системі використовується вітер, який відносить краплі у зворотний бік, до позитивно заряджених електродів. Все це призводить до збільшення потенційної енергії позитивно зарядженої краплі, і цю енергію отримують, коли крапля потрапляє на позитивно заряджений електрод.

Як можна бачити на фото, генератор складається з металевої рами, усередині якої в горизонтальному положенні розміщуються ізольовані трубки. Кожна трубка містить сопла і кілька електродів. На відео, розміщеному нижче, добре показаний принцип роботи системи. На жаль, точна продуктивність такого «вітряка» не вказана, сказано тільки, що обсяг генерованої енергії залежить від кількості крапель води, від заряду крапель, від швидкості вітру і сили електричного поля.

Загалом, ідея цікава, але до практичної реалізації, що приносить енергію в значних кількостях, ще далеко. Зараз прототип системи розташований поруч з Технологічним університетом міста Delft.

За матеріалами: «Хабрахабр»

Теги