Q Club

Лаки-фарби теж можуть бути електрогенераторами

Вчені з Уельсу (Велика Британія) працюють над розробкою фарб, що їх можна було б наносити на будівельні матеріали з метою виробляння електрики. Якщо проект буде успішний, це означатиме, що в майбутньому будинки та офіси вноситимуть свою частку у загальне електропостачання.

Для цієї виробничої лінії вчені за допомогою валика покривають будівельні матеріали спеціальною фарбою, що проводить електрику.

Хімічні сполуки додають до шарів скла, пластика та в сталеві листи, що дає змогу генерувати електрику від сонячної енергії. Але що ж за сполуки використовуються тут?

“У найпростішому варіанті можна використовувати вуглецевий графіт, тож звичайний олівець, що ви його тримаєте в руці, може стати електропровідником. Але ним можуть бути й чимало інших речей, наприклад, срібних. Таким чином ми можемо виготовити чорнило із вмістом срібла, яке проводитиме електрику”, – розповідає старший науковий співробітник Ейфіон Джевелл.

За допомогою цієї теплової машини вчені проводять експерименти з сушінням рідин та матеріалів. Шляхом облицювання дахів та стін такими матеріалами вчені сподіваються перетворити будівлі на своєрідні електростанції, що приноситиме неабияку екологічну та економічну користь.

За матеріалами: «Euronews»

Теги