Q Club

Паперові відходи – проти хімічних забруднень

Словенські вчені організували вилив нафти у порту Копер… з наукових міркувань. Їхня мета – випробувати новий абсорбент, екологічно чистий і дуже ефективний: за його допомогою можна відновити понад 99% поверхні води, на якій стався нафтовилив.

Новий абсорбент виготовлять з паперових відходів. Ця органічна сполука є побічним продуктом паперової промисловості, його, так би мовити, повно скрізь. Щороку в Європейському союзі виробляють понад 6 мільйонів тонн такого паперу, і ще донедавна переважна його більшість розглядалася як непотрібні відходи!

Франк Чернец з науково-дослідного центру в місті Копер вирішив з‘ясувати, яким чином можна перетворити ці відходи на щось корисне.

Йому вдалося дослідити, що новий абсорбуючий матеріал наділений дивовижними властивостями: його абсорбуюча здатність перевищує учетверо його ж власну вагу, І хоча інші абсорбенти поводять приблизно так само, проте новий матеріал – значно дешевший за альтернативні.

Справа не обмежується нафотовиливом на поверхні води. Франк Чернец продемонстрував, яким чином його винахід може бути корисним для для автозаправних станцій.

Вчений розповідає: “Його можна використовувати для нейтралізації виливів будь-яких рідин, з будь-якими хімічними властивостями. Його можна використовувати на автозаправних станціях і загалом скрізь, де ці виливи можуть статися. Його ефективність – вражаюча. Порівняно з іншими схожими засобами, його потрібно значно менше для досягнення такого ж ефекту!”

Потенціал нового абсорбента – величезний. Вчені сподіваються, що незабаром майже чверть паперових відходів у Європі перероблятиметься на новий матеріал.

За матеріалами: «Euronews»

Теги