Q Club

Рослини-електростанції

Такі рослини скоро працюватимуть на людину – вироблятимуть електрику. Над дослідженням потенціалу зелених насаджень працюють лабораторії проекту Plant-е в університеті Ваґенінґена у Нідерландах.

В основі процесу – мікробний паливний елемент клітин, який може виробляти електроенергію завдяки природній взаємодії між корінням рослини та бактеріями у ґрунті.

Ця взаємодія на 70% відбувається завдяки органічним матеріалам, які виробляються внаслідок фотосинтезу, і не використовуються рослиною, а виводяться через коріння. Бактерії з природного середовища довкола коріння намагаються знищити цей органічний залишок, в результаті чого електрони вивільняються як побічний продукт. Науковці розмістили електрод поблизу бактерій, щоб всмоктувати вироблені електрони; так виробляється електроенергія.

Марйолайн Гельдер, директор Plant-e :

“Сонячні панелі виробляють більше енергії на квадратний метр, однак в майбутньому ми сподіваємося зменшити вартість нашої технології. А ще нашу систему можна використовувати за різних обставин.”

Мікробні паливні елементи можна використовувати у різних масштабах. Експериментальної моделі площею 15 квадратних метрів вистачає для роботи ноутбука. Група Plant-e працює над системою, яка б дозволила виробництво великих обсягів енергії на вже засаджених територіях, водно-болотних угіддях та рисових полях.

Марйолайн Гельдер, директор Plant-e :

“Нашу систему можна використовувати для різних потреб. Наша технологія покликана виробляти електроенергію, однак також може використовуватись як ізоляція на даху, або колектор для води. У великих масштабах можна виробляти рис та електрику одночасно, і поєднати, таким чином, виробництво їжі та електроенергії.”

Експериментальний “зелений дах” для виробництва енергії вчені встановили над університетом у Ваґенінґені.

За матеріалами: «Euronews»

Теги