Q Club

Рослини очищають повітря і рятують від надмірного шуму

TРослини можуть допомогти очистити повітря наших міст. Зелені насадження проходять своєрідний тест у різних місцях – наприклад, на автотрасах і в підземних паркінгах. Початкові результати – вражаючі. Перший у Франції експеримент проведено у центрі Ліона – третьому за розмірами місті країни. На паркінгу поблизу великого залізничного вокзалу Перраш облаштовано 12 вертикальних рослинних стовпчиків.

Кілька спеціальних трубок вбирають забруднене повітря. Ґрунт, в який насаджено рослини, містять мільйони бактерій. Ці бактерії фільтрують і руйнують забруднення, а власне рослини всмоктують вуглекислий газ.

“126 летючих органічних сполук, присутніх у повітрі, проходять через ці трубки. На виході 70% з них зникають”, – каже Рене Рор, професор-мікробіолог.

Схожа система могла б працювати і за інших обставин. Ось бар‘єр Шамон на платній автотрасі А1, що на північний захід від Парижа. Щодня тут пропускають 80 тисяч автомобілів. Машини, що зупиняються і від“їжджають, – жахіття усіх працівників усіх пропускних пунктів на усіх автотрасах.

Отож, поблизу цього бар‘єру поставили спеціальний куб: завдяки йому забруднене повітря виходить ось у ці кабінки.

“Ось тут у нас вентиляційний отвір. Ця система – відкритого типу: повітря входить у кабінку із цього ось боку”.

Ця система запобігає як забрудненню довкілля, так і надмірному шуму. В Європі такі системи тільки-но вводяться, але у Китаї та Мексиці – двох дуже забруднених країнах – вони вже стали доволі звичним явищем.

За матеріалами: «Euronews»

Теги