Q Club

Вітрогенератор Cleantec Wind гармонійно доповнює сонячні панелі

Краудфандінг творить дива. Завдяки цій моделі фінансування багатьом винахідникам вдається знайти гроші на вкрай сміливі проект, які відмовляються фінансувати навіть найризикованіші венчурні інвестори. Нещодавно на IndieGoGo стартувала кампанія зі збору коштів на вельми цікавий нішевий продукт: скористатися ним зможуть лише власники фотоелектричних панелей. Мова про невеликі вітрогенератори, якиі можуть бути прикріплений до бічної сторони сонячної батареї. Фахівці з компанії Cleantec Wind не тільки створили прототип пристрою, а й провели всі необхідні розрахунки, щоб довести ефективність новинки.

Ідея Cleantec Wind полягає в тому, щоб помістити легкий вузькопрофільний вітряний генератор на верхньому краї сонячної панелі — приблизно за півметра над поверхнею землі. Причому працювати така міні-ВЕС буде в умовах підвищеної турбулентності повітря, що досягається завдяки тому, що вітер буде переміщати повітряні маси через безліч гарячих сонячних батарей.

Вітрогенератор Cleantec Wind є досить стандартним багатолопастна ротором Савоніуса. Коефіцієнт використання енергії вітру в даному випадку є відносно низьким, при цьому подібні турбіни також характеризуються тихохідні, малої займаною площею й відмінною роботою з вітром малій швидкості (3 — 5 метрів в секунду). Повідомляється, що потужність даного генератора може досягати 2 КВт. На жаль, ця цифра поки що не підтверджена даними випробувань або незалежного тестування прототипу.

За матеріалами: «Indiegogo»