Q Club

Японці отримують енергію з плавучого вітряка

Перша в світі плавуча вітряна електростанція запрацювала в Японії. Перший її блок запустили в роботу за 20 км від міста Нараха на узбережжі префектури Фукусіма. Вітряки на понтонах з‘єднані з такою ж плавучою трасформаторною станцією. Енергію з неї роздаватимуть постраждалим від цунамі та землетрусу 2011 року районам. Експерти кажуть, що такі вітряки працюють стабільніше, ніж на суші, адже напрямок та сила вітру над океаном є більш стійкими.

“Чимало людей стали жертвами чи постраждали через аварію на АЕС Фукусіма. Тож для нас дуже важливо мати відновлювані джерела енергії у постраждалому регіоні. І завдання уряду – забезпечити успіх цього проекту”, – розповів японський міністр економіки, торгівлі та промисловості. Його міністерство разом з іншими машинобудівними корпораціями Японії втілювали цей проект в життя.

Потужність цієї установки – 2 тис кВт. До весни 2014 року у роботу запустять ще два блоки, потужністю 7 кВт кожний. Відтак японська плавуча вітряна електростанція стане найбільшою в світі.

За матеріалами: «Euronews»

Теги